X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zapraszamy do rodzinnego oglądania spotkania ze św. Mikołajem

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 09:00
6 grudnia studio Polskiego Radia Dzieciom odwiedził wyjątkowy gość, prawdziwy Mikołaj, który przeczytał listy otrzymane od dzieci. Ponadto w audycjach tej całodobowej stacji najmłodsi Słuchacze mieli okazję poznać historię Mikołaja i jego przygody. Dowiedzieli się, jak wyglądały tradycje mikołajkowe kiedyś, a jak dzisiaj oraz czy w każdym zakątku świata Mikołaj wygląda tak samo. Polskie Radio Dzieciom zaprasza całe rodziny do oglądania video ze spotkania z tym niezwykłym bohaterem mikołajek!
Zobacz video ze spotkania ze ś. Mikołajem. Transmisja odbyła się 6 grudnia 2020 r. w studiu Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz video ze spotkania ze ś. Mikołajem. Transmisja odbyła się 6 grudnia 2020 r. w studiu Polskiego Radia Dzieciom.Foto: Polskie Radio

>>> 6 grudnia w studiu Polskiego Radia Dzieciom odbyło się spotkanie online ze św. Mikołajem. Podczas spotkania, ulubieniec wszystkich dzieci przeczytał listy otrzymane od słuchaczy. Spotkanie to transmitowane było na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na www.polskieradio.pl oraz na profilu stacji na Facebooku <<<. 

Cały dzień był  poświęcony bohaterowi tego wyjątkowego święta. Już od godz. 9.00 w audycji "Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony" usłyszeć można było opowieść o prawdziwym Mikołaju i jego pomocnikach. Zaraz potem Kaja Prusinowska opowiedziała o cudach św. Mikołaja i mikołajkowych przygodach z dzieciństwa, a Brygida Sordyl i Kuba Gołdyn, góralscy muzycy i badacze tradycji, przybliżyli dzieciom temat adwentu i reliktów świątecznych w audycji "Źródełko" (godz. 11.00-12.00).

O tym, kim był Mikołaj, oraz skąd się wzięły tradycje mikołajkowe i jak one wyglądały dawniej, a jak dziś, usłyszeć można było w audycji "Radiowe Figliki Kulfona i Moniki" (godz. 12.00-13.00). Ale Mikołaj nie jest jedynym bohaterem, który odgrywa ważną rolę tego dnia! Niedzielny "Zwierzyniec" (godz. 13.00-14.00) to czas na przedstawienie pomocników św. Mikołaja – słynnych reniferów, a zaraz potem w "Zapraszamy do stołu" (godz. 15.00-16.00) tematem audycji były… ciastka dla św. Mikołaja. Tuż po godzinie 16.00 Polskie Radio Dzieciom zabrało słuchaczy do świata legend i opowieści o tym niezwykłym świętym w audycji "Łowcy dziecięcych przygód" (godz. 16.00-17.00). Opowiadał gość specjalny – Michał Malinowski, dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Polskie Radio Dzieciom przygotowało także specjalny adres mikolajki@polskieradio.pl, na który dzieci mogą wysyłać zdjęcia lub skany swoich listów do św. Mikołaja, przedstawionych w formie rysunkowej lub też - za pośrednictwem maila, zadać mu pytanie. Galeria prac udostępniona zostanie na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Pytania można zadawać także dzwoniąc pod numer (22) 645 20 55. Autorzy prac otrzymają dyplom w formie elektronicznej poświadczający przekazanie ich św. Mikołajowi.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!  

[Informacja prasowa]

jo

Zobacz także