X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak bezpiecznie wrócić ze szkoły?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 12:25
Dwaj policjanci, Wojtek i Jarek, w towarzystwie Kulfona doradzą nam, jak po zmroku bezpiecznie wrócić ze szkoły czy przedszkola. Podpowiedzą też, jak poruszać się ruchliwymi drogami czy ulicami, kiedy jest już ciemno.
Audio
  • 7.09.2015_Bezpieczny Maluch_Polskie Radio Dzieciom
Jak bezpiecznie wrócić ze szkoły?
Foto: pixabay.com/domena publiczna

Nierzadko zdarza się, że dzieci dłużej zostają w szkole, spędzają czas w świetlicy albo uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Po nich, w późnych godzinach popołudniowych, wracają do domów. Czasami - zwłaszcza jesienią i zimą - jest już całkiem ciemno. A kiedy jest ciemno, powinniśmy zachować na drodze szczególną ostrożność. Przecież chcemy bezpiecznie wrócić do domu! Jak to zrobić?

Najważniejsze jest, by być ostrożnym i widocznym na drodze. Musimy być dostrzegani nawet z dużej odległości. W tym celu przydadzą się nam odblaski i latarki. Jakie, i skąd je wziąć – dowiecie się z naszej audycji. A jeśli macie własne pomysły, jak być po zmroku widocznymi na drodze – napiszcie do nas koniecznie. Być może Wasze porady okażą się bardzo cenne. E-mail: dzieci@polskieradio.pl. Wspomagajmy się w bezpiecznym powrocie do domu!

„Bezpieczny Maluch” – słynny Kulfon wraz z policjantami Wojtkiem i Jarkiem uczą najmłodszych zasad przestrzegania bezpieczeństwa, a także właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Celem audycji jest systematyczne zwiększanie świadomości dzieci na temat odpowiedzialnego funkcjonowania w domu i przestrzeni publicznej, a także budowanie pozytywnego wizerunku policjanta jako osoby, która dba o nasze bezpieczeństwo, i do której należy się zwrócić o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Zobacz także