X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Gwiazdki z nieba

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 17:00
Chociaż w południe gwiazd nie widać, to razem z wiewiórką Basią postaramy się dowiedzieć czegoś o ich skomplikowanych układach, nazwach i konstelacjach.
Audio
  • Wiewiórka Basia rozgryza świat 16 października godz. 12:00
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fot. Mila/Wikimedia Commons/CC

Kiedy spojrzymy na niebo podczas pogodnej nocy, możemy dostrzec na nim gołym okiem nawet 6 tysięcy migoczących gwiazd. Jedne świecą silniejszym światłem, inne słabszym, ale wszystkie od wieków fascynowały człowieka.

W dzisiejszej audycji porozmawiamy o gwiazdozbiorach, czyli grupach gwiazd, które zajmują pewien obszar nieba. Jeśli połączyłoby się je linią na niebie, to mogłyby utworzyć różne, ciekawe kształty. Poznajmy te najbardziej charakterystyczne.


Zapraszamy na audycję „Wiewiórka Basia rozgryza świat” w poniedziałki, w godzinach 12:00 - 13:00, a szczególnie w poniedziałek 16 października.

Zobacz także