Polskie Radio Dzieciom

Niestrudzony detektyw Maurycy Śladek i jego teatralne przygody

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 16:51
Znakomity detektyw Maurycy Śladek, asystentka Kaczka Siłaczka i kucharz Adaś Bulgot mieli przed sobą arcytrudne zadanie. Obmyślali plan jak przemyślnie skonstruować scenografię do przedstawienia o ucieczce Władysława Łokietka - przyszłego króla Polski.
Audio
  • Detektyw Maurycy Śladek buduje niecodzienną scenografię/Polskie Radio Dzieciom_14.03.2020.
ilustracja
ilustracjaFoto: Pixabay

Legenda mówi, że uciekając przed czeskim królem, Władysław Łokietek schronił się w podkrakowskiej jaskini. Niestrudzony detektyw Maurycy stanął więc przed poważnym wyzwaniem zbudowania jaskini. Czy udało mu się zbudować ja na scenie? Czy do budowy takiej konstrukcji może być przydatny stół? I czemu to kucharz Bulgot dostał najwięcej kwiatów za występ w przedstawieniu o jaskini Łokietka? O tym w załączonym zapisie audycji.

Audycja:  Detektyw Maurycy Śladek, czyli o trudnej pracy, z której się dowiemy jak żyją Polacy 
Prowadzi:  Wojciech Słupiński
Data emisji: 14.09.2019
Godzina emisji: 16.00.

Wszyscy lubimy zagadki. Najbardziej fascynujące są te, których rozwiązania nie są takie oczywiste. Detektyw Maurycy Śladek wraz ze swoimi asystentami - Kaczką Siłaczką i Kucharzem Bulgotem, rozwiąże każdą sprawę, która dotyczyć będzie naszej kultury.

Wejdzie do mrocznego zamku, zajrzy pod młyńskie koło, zamiesza w barszczu w poszukiwaniu grzybów, a nawet sprawdzi, gdzie kozy kują, byleby tylko odkryć wszystkie polskie zwyczaje i ciekawostki.
Zaprasza Wojciech Słupiński

jo

Zobacz więcej na temat: detektyw
Zobacz także
Czytaj także

Detektyw na tropie Jana Matejki

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:00
Detektyw Maurycy chce zostać malarzem. W tym celu udaje się do Muzeum Narodowego gdzie poszukuje obrazu Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak Detektyw Maurycy chciał zostać dżokejem

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 11:00
Detektyw Śladek pomoże odpowiedzieć na trudne pytania, rozwiąże każdą sprawę szybko, bez gadania. Maurycy swoją pracę traktuje z powagą i zawsze się wykaże wspaniałą odwagą. Tu kogoś wesprze radą, tam komuś pomoże, on czasem jest w górach, a czasem nad morzem. Celem jego pracy jest Polski poznanie, jak żyje się na Śląsku, a jak pod Poznaniem. Co ugotuje Kaszub na obiad rodzinie, a co zatańczy Ślązak gdy czas pracy minie?
rozwiń zwiń