X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Niestrudzony detektyw Maurycy Śladek i jego teatralne przygody

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 16:51
Znakomity detektyw Maurycy Śladek, asystentka Kaczka Siłaczka i kucharz Adaś Bulgot mieli przed sobą arcytrudne zadanie. Obmyślali plan jak przemyślnie skonstruować scenografię do przedstawienia o ucieczce Władysława Łokietka - przyszłego króla Polski.
Audio
  • Detektyw Maurycy Śladek buduje niecodzienną scenografię/Polskie Radio Dzieciom_14.03.2020.
ilustracja
ilustracjaFoto: Pixabay

Legenda mówi, że uciekając przed czeskim królem, Władysław Łokietek schronił się w podkrakowskiej jaskini. Niestrudzony detektyw Maurycy stanął więc przed poważnym wyzwaniem zbudowania jaskini. Czy udało mu się zbudować ja na scenie? Czy do budowy takiej konstrukcji może być przydatny stół? I czemu to kucharz Bulgot dostał najwięcej kwiatów za występ w przedstawieniu o jaskini Łokietka? O tym w załączonym zapisie audycji.

Audycja:  Detektyw Maurycy Śladek, czyli o trudnej pracy, z której się dowiemy jak żyją Polacy 
Prowadzi:  Wojciech Słupiński
Data emisji: 14.09.2019
Godzina emisji: 16.00.

Wszyscy lubimy zagadki. Najbardziej fascynujące są te, których rozwiązania nie są takie oczywiste. Detektyw Maurycy Śladek wraz ze swoimi asystentami - Kaczką Siłaczką i Kucharzem Bulgotem, rozwiąże każdą sprawę, która dotyczyć będzie naszej kultury.

Wejdzie do mrocznego zamku, zajrzy pod młyńskie koło, zamiesza w barszczu w poszukiwaniu grzybów, a nawet sprawdzi, gdzie kozy kują, byleby tylko odkryć wszystkie polskie zwyczaje i ciekawostki.
Zaprasza Wojciech Słupiński

jo

Zobacz więcej na temat: detektyw
Zobacz także

Czytaj także

Detektyw na tropie Jana Matejki

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:00
Detektyw Maurycy chce zostać malarzem. W tym celu udaje się do Muzeum Narodowego gdzie poszukuje obrazu Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Detektyw Maurycy chciał zostać dżokejem

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 11:00
Detektyw Śladek pomoże odpowiedzieć na trudne pytania, rozwiąże każdą sprawę szybko, bez gadania. Maurycy swoją pracę traktuje z powagą i zawsze się wykaże wspaniałą odwagą. Tu kogoś wesprze radą, tam komuś pomoże, on czasem jest w górach, a czasem nad morzem. Celem jego pracy jest Polski poznanie, jak żyje się na Śląsku, a jak pod Poznaniem. Co ugotuje Kaszub na obiad rodzinie, a co zatańczy Ślązak gdy czas pracy minie?
rozwiń zwiń