Section00
Polskie Radio Dzieciom
Section02
AUDYCJE
Section03
Section04

Jedynka Dzieciom

Następny odcinek audycji dnia 19.04.2024 o godzinie 19:00 Zobacz w ramówce
Section26
O audycji

PN. - PT., GODZ. 19:30 - 20:15

Teatr wyobraźni to nie tylko słuchowiska, to wszystkie radiowe audycje, które odwołują się właśnie do tej twórczej fantazji.

I my również, zapraszając codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 19.30, a w niedziele o godz. 18.10 najmłodszych i ich rodziców, odwołujemy się do ich wyobraźni. I to już od dawna, od października 2006 roku! Tak, tak, audycja ta jest obecna na antenie Pierwszego Programu Polskiego radia już od 10 lat!

Wędrując codziennie wieczorem, zaglądaliśmy i nadal będziemy zaglądać do pracowni odkrywców i naukowców. Spacerowaliśmy i nadal będziemy spacerować leśnymi drogami i parkowymi alejkami odkrywając piękno i różnorodność roślin i bogactwo świata zwierzęcego.

Systematycznie odwiedzamy i nadal będziemy odwiedzać biblioteki i księgarnie, by razem z naszymi "książkomaniakami" móc wybrać najciekawsze lektury.

Cóż jeszcze? Obiecujemy, jak dotychczas, zaglądanie na przykład za teatralne kulisy czy do rzemieślniczych pracowni; wspólne "łamanie głowy i języka", podróże w czasie i przestrzeni naszym specjalnym fantastycznym wehikułem. Zadbamy też o kondycję promując różne ćwiczenia, dyscypliny sportowe i zdrową dietę!

Od poniedziałku do piątku, zawsze na koniec spotkania, zapraszamy (i nadal będziemy zapraszać) na spotkania z bohaterami książek – nowości wydawniczych.

Zaś w niedzielę po godz. 18.10 będziemy rozpoczynać Rodzinny Tor Przeszkód, w którym wielopokoleniowe drużyny jak zawsze, będą mogły wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale przede wszystkim… umiejętnością wspólnej zabawy.

Audycje Jedynka Dzieciom od lat tworzy ten sam zespół: Agnieszka Kunikowska, Joanna Ficińska, Agnieszka Ciecierska i Anna Podwójci.

Prowadzący
Section025