X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

„Babcia mówi pa, pa”

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 08:00
Czy znacie może spektakl familijny Teatru Rampa p.t.: „Babcia mówi pa, pa” Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej? W Kulturotece mówiliśmy o jego twórcach, trudnej tematyce, która pokazana jest widzom w zupełnie nietuzinkowy sposób, wróciliśmy też do korzeni powstania spektaklu czyli do roku 2012. Gośćmi audycji byli: dyrektor sceny dzieciecej Teatru Rampa Cezary Domagała, Agnieszka Makowska (współtwórca scenariusza i odtwórczyni ról: Owcy Pegaza i Chomika 1) i Michał Karwowski (odtwórca roli Krzysia).
plakat wydarzenia
plakat wydarzeniaFoto: materiały promocyjne

„Babcia mówi pa, pa” Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej to autorski spektakl familijny Teatru Rampa, który w oryginalny i zabawny sposób pomaga dzieciom osobiście odkrywać potrzebę dorastania i oswoić się z tematem przemijania. Krzyś pragnie odnaleźć babcię, która pewnego dnia po prostu zniknęła.  Ani rodzice, ani zabawki nie są w stanie powiedzieć mu, co się z nią stało. Wobec tego to on wyrusza w niezwykłą podróż, podczas której spotyka wiele barwnych postaci: porzucone zabawki, dzieci, które nie chcą dorosnąć i zapomniane mityczne stworzenia. Krzysiowi podczas tej podróży towarzyszy Komandos – ulubiona zabawka, którą dostał od Babci oraz wierny Anioł Stróż, który podpowiada mu co robić. 
Czy Krzyś odnajdzie babcię?

Tęsknota... pragnienie... miłość... 
wspólnota... czas... nie ma... 
smutek...

Co może powstać z takiej słownej rozsypanki? Według jakiego klucza wiążą się powyższe słowa? Mówiła o tym m.in.: Agnieszka Makowska:


Posłuchaj
04:26 Rampa kulturoteka-atmosfera współpracy nad sztuką.mp3 Atmosfera współpracy nad sztuką

 

Sztuka daje pretekst do rozmowy z dziećmi o ważnych etapach życia każdego człowieka. Zdaniem Cezarego Domagały temat odchodzenia osób najbliższych powinien zaistnieć w świadomości dziecka, a dorośli nie powinni od niego uciekać:


Posłuchaj
11:08 Rampa kulturoteka - misja spektaklu.mp3 Misja spektaklu

  


Tekst „Babcia mówi pa, pa” autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej znalazł się w finale 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku. Spektakl otrzymał również atest stowarzyszenia ASSITEJ jako „świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok”.

jeśli chcecie śledzić wątki związne ze spektaklem i poznać obsadę i twórców zajrzyjcie tutaj.

W programie również muzealno - czytelnicze inspiracje.


Do wysłuchania rozmowy o pasjach, miłości do pisania i czytelniczych inspiracjach od 16.00 zaprasza Martyna Chuderska.


Zobacz także