!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Kulturalna podróż do dżungli

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 15:00
Jeśli jesteście ciekawi, co warto przeczytać z najnowszych publikacji książkowych i gdzie wybrać się do teatru - mamy na to sposób!
Kulturalna podróż do dżungli
Foto: Teatr Roma

Polska Sekcja IBBY, międzynarodowej organizacji promującej dobrą książkę dla niedorosłych, przyznała tytuł Książka Roku 2016

Wiele zgłoszonych książek, ponad sto przeczytanych przez jury, a  nagrodzonych tylko kilkanaście. Polska sekcja IBBY, Międzynarodowej Izby ds. Książek dla młodych czytelników w czwaretk, 8 grudnia 2016 roku - już po raz 28. ogłosiła laureatów tegorocznego konkursu "Książka Roku".

Są to między innymi "Kern, Wiersze" wydawnictwa Wytwórnia, Anny Onichimowskiej "Prawie się nie boję", Liliany Bardijewskiej "Kot Karima i obrazki" oraz dwie główne nagrody:  ksiażka Marcina Szczygielskiego "Klątwa dziewiątych urodzin" i "Rutka" Joanny Fabickiej.

Listę wyróżnionych oraz nagrodzonych w konkursie ogłoszono  podczas uroczystej gali, która odbyła się w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie. W Kulturotece relacja z uroczystości rozdania nagród w konkursie.


Posłuchaj
03:15 o nagrodzonych książkach IBBY 2016.mp3 O książkach nagrodzonych podczas konkursu IBBY 2016 

Wygląda też  na to, że w tym roku w literaturze dziecięcej królowały koty.
"To jest rok pod znakiem kota" - mówiła w laudacji wygłaszanej na cześć laureatów Irena Bolek, wieloletnia sekretarz redakcji "Nowych Książek", uczestniczka wielu konkursów literackich dla dzieci i młodzieży i przewodnicząca jury konkursu "Książka Roku 2016".
Posłuchaj
03:00 tobył rok pod znakiem kota.mp3 Irena Bolek, wieloletnia sekretarz redakcji "Nowych Książek": - To był rok pod znakiem kota
 
Po 16.30 w studiu gościliśmy dwóch panów - prosto z "Księgi dżungli". O nowej propozycji opowiedzieli: reżyser i odtwórca jednej z ról Jakub Szydłowski oraz Filip Rogowski, który wcielił się w postać Mowgliego.

Posłuchaj
26:31 10.12. Kulturoteka-Księga Dżungli.mp3 Aktorzy Teatru Roma w rozmowie z Martyną Chuderską

 


 
Zobacz także