Polskie Radio Dzieciom

Opowieści Piorunowe strzałki i inne mazurskie opowieści

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 10:00
Kontynuujemy naszą wędrówkę po pięknej polskiej ziemi. Tym razem odwiedzimy Warmię i Mazury, czyli krainę jezior z pięknym polodowcowym krajobrazem i nieskażoną przyrodą. Zapraszamy do wysłuchania audycji Polskiego Radia Dzieciom.
Audio
  • Opowieści mazurskie (Polskie Radio Dzieciom/Opowieści ludów świata)_26.10.2019.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Najdawniejsze pamiątki zamierzchłych czasów znaleźć tam można rozsiane w ziemi. Nazywano je piorunowymi strzałkami albo bożymi prądkami. To małe kamyki, które kładło się na parapetach, żeby obroniły domy przed burzą. Do XIX wieku wierzono, że są piorunem zastygłym w skale.
Dziś opowieść o miejscu, w którym żyły kiedyś pogańskie plemiona bałtyjskie. Ludy te prowadziły ożywione kontakty handlowe, a w miejscach, w których mieszkały, archeologowie do dziś znajdują bogate ozdoby z różnych części Europy.
W "Opowieściach ludów świata" w Polskim Radiu Dzieciom posłuchajcie historii o polskiej "Krainie Jezior" z polodowcowym krajobrazem i wspaniałą przyrodą. Zapraszamy na Warmię i Mazury.

Audycja: Opowieści ludów świata
Rozmawiała:  Anna Wójcikiewicz
Data emisji: 26.10.2019
Godzina emisji: 9.00.
Audycja Opowieści ludów świata na antenie Polskiego radia Dzieciom w każdą sobotę w godz. 9.00 - 10.00

**

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.


Zobacz także