Section00
Polskie Radio Dzieciom
Section02
AUDYCJE
Section03
Section04
poniedziałek - piątek
sobota
niedziela

O czym one mówią?

Section26
O audycji

PN. GODZ. 9.05.

Które zwierzę ma wielkie oczy? A co jest  małe i piszczy? Wyobraźnia małego człowieka nie zna granic, a dziecięcy opis rzeczywistości często zachwyca dorosłych. "O czym one mówią?" to dźwiękowa zabawa Polskiego Radia Dzieciom, którą kierujemy do naszych Placówek Ambasadorskich. Do wygrania są radioodbiorniki DAB+!

"O czym one mówią" to konkurs, który 1 września powraca na antenę Polskiego Radia Dzieciom w nowej, nieco zmienionej formule. Kierujemy tę inicjatywę do placówek oświatowych, szkół i przedszkoli, należących do grona Placówek Ambasadorskich Polskiego Radia Dzieciom. Regulaminowy wiek uczestników to 3-12 lat.(?)

Szczegóły:

1. W każdy poniedziałek na antenie Polskiego Radia Dzieciom, tuż po godzinie 9.00 emitujemy dźwiękowe pytanie konkursowe. 
2. Zdaniem młodych uczestników jest udzielenie odpowiedzi w formie ilustracji - rysunku. Technika wykonania pracy jest dowolna. 
3. Zadaniem Placówki Ambasadorskiej jest wykonanie zdjęć ilustracji i wysłanie ich na adres e-mail: oczymonemowia@polskieradio.pl. (Sugerujemy wysłanie 1 wiadomości zawierającej wszystkie prace konkursowe z danej Placówki Ambasadorskiej). Należy także załączyć zgodę na udział dzieci w konkursie (gotowe do wysłania oświadczenie jest w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu).
4. Konkurs ogłaszany będzie cyklicznie, w każdy poniedziałek, zaś czas na wysłanie prac konkursowych minie w piątek tego samego tygodnia do godziny 10.00.
5. Rozwiązanie każdego, cotygodniowego konkursu odbywa się w każdy poniedziałek tuż, przed ogłoszeniem kolejnego. Prace laureatów będą opublikowane w formie galerii na stronie www.polskieradiodzieciom.pl.

Każdego tygodnia do wygrania jest radioodbiornik DAB+!!

Prowadzący
Section025