Polskie Radio Dzieciom

JAKA TO KSIĄŻKA? CZEKAMY NA ODPOWIEDZI SŁUCHACZY

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2022 09:15
Już po raz ostatni w te wakacje, Polskie Radio Dzieciom ogłosiło zagadkę związaną z tajemniczą "Książką tygodnia". Zabawa polega na tym, że codziennie w okresie wakacyjnym, od poniedziałku do czwartku o 9.15 stacja prezentuje wskazówkę dotyczącą zagadkowej książki, a w piątek o 9.15 można usłyszeć jej rozwiązanie. Zapraszamy do zabawy literackiej w Polskim Radiu Dzieciom.
Książka tygodnia
"Książka tygodnia"Foto: PR

To ostatnia, 9. zagadka literacka z cyklu "Książka tygodnia". Od poniedziałku do czwartku o godzinie 9.15 w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom, przez cały okres wakacyjny, prezentowana jest zagadka związana z tajemniczą "Książką tygodnia". Polega ona na odgadnięciu tytułu książki. Kluczem są dźwiękowe zagadki niejednokrotnie łączące literaturę ze światem filmu i teatru.

Zagadki bywają dość nieoczywiste więc czasem trzeba się naprawdę wysilić, aby ją odgadnąć. Nie ma jednak, dla słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom takich zagadek, których dzieci nie odgadną, dlatego zachęcamy do zabawy i dzielenia się swoimi propozycjami. Wszystkie wskazówki dotyczące "Książki tygodnia" znaleźć można na stronie audycji "Książka tygodnia"

Rozwiązanie zagadki tygodnia w każdy piątek o 9.15.

Słuchacze przez całe wakacje mają także możliwość współtworzenia literackiego kącika. Każdego dnia czekamy na książkowe rekomendacje. Mogą one przybrać formę recenzji zaprezentowanej w formie pisemnej lub nagrania. Liczymy na wymianę myśli i literackie podpowiedzi​. 

Nagrody czekają! Otrzymuje ją ten słuchacz, który w piątek o godz. 9.15 dodzwoni się do studia jako pierwszy i udzieli prawidłowej odpowiedzi.
Zapraszamy do zabawy literackiej z PRD!

Więcej:
"KOCIA SZAJKA I UCHO RÓŻOWEGO JELENIA" Agata Romaniuk
"SPOSÓB NA ELFA". MARCIN PAŁASZ
"KAPELUSZ ZA STO TYSIĘCY". ADAM BAHDAJ

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

 

Zobacz także