X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

Modlitwa w intencji chrześcijan z Bliskiego Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 10:23
W związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie Światowa Rada Kościołów wystosowała do Kościołów członkowskich apel modlitewny zachęcając chrześcijan do modlitwy za wszystkich, którzy doświadczają wojen i destabilizacji w krajach Bliskiego Wschodu.
Audio

Ksiądz Olav Fykse Tveit, sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów rozpoczął swój apel słowami z Listu Jakuba: „Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego” (Jk 5,16b).

Podkreślił, że szczególnie w czasie pasyjnym, gdy rozważamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa, nosimy w sercach naszych braci i siostry w Chrystusie, którzy w krajach Bliskiego Wschodu doświadczają przemocy i okrucieństwa wojny. Wielu z nich zginęło, wielu zostało pozbawionych swoich domów i skazanych na tułaczkę. Są i tacy, którzy przebywają w więzieniach, gdzie poprzez tortury i złe traktowanie pozbawia się ich godności.

- Wiele Kościołów i chrześcijan na całym świecie dało wyraz solidarności i współczucia [ofiarom konfliktów] poprzez czuwania modlitewne, pomoc humanitarną oraz orędownictwo na rzecz sprawiedliwości i pokoju. Mimo tych wysiłków wciąż powszechne jest poczucie bezsilności i niezdolności do zmiany. Wiemy, że wielbimy Boga nadziei, w którym zawsze jest i krzyż, i zmartwychwstanie. Jako chrześcijanie jesteśmy powołani do życia w nadziei, którą daje nam Chrystus, oraz do uczynienia tego naszym świadectwem w czasach głębokiego bólu i wojny” – napisał ks. Tveit.

Tekst Modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie.

Zobacz więcej na temat: chrześcijaństwo pokój wiara