Aktu introdukcji nowego biskupa Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce dokonał ustępujący biskup Kościoła, ks. Marek Izdebski. W przemówieniu przypomniał jakie zadania stoją przed biskupem: czuwanie nad jednością Kościoła, stanie na straży czystości nauki w nim głoszonej i porządku kościelnego, staranie o wychowywanie młodzieży dla Kościoła, ordynowanie duchownych, diakonów i kaznodziejów świeckich, wizytowanie parafii, służenie braciom ministrom, a nie panowanie nad nimi.
Następnie przyjął od księdza Korozy następujące ślubowanie: „W imię Boga Ojca, i Syna, i Ducha Świętego: ja, Przemysław Semko Koroza, ślubuję Panu Bogu w Trójcy Świętej jedynemu i Kościołowi jego, że to wszystko, do czego mnie mój Bóg przez porządek Kościoła swojego powołuje, za świętą pomocą jego wiernie chcę wykonywać; a tak mi Boże dopomóż dla Twej świętej chwały. Amen”. Po ślubowaniu nastąpiła modlitwa wprowadzającego za nowego biskupa i nałożenie rąk wraz z błogosławieństwem. Ustępujący biskup przekazał też swojemu następcy złoty krzyż biskupi, którego używał dotychczas, mówiąc: „Przyjmij bracie miły ten krzyż od swego Kościoła jako znak powierzonego ci urzędu”.
Później nastąpiło wypowiedzenie wot i błogosławieństwo asystentów: księdza biskupa Zoltána Baloga biskupa Kościoła Reformowanego na Węgrzech oraz księdza biskupa Jana Cieślara stojącego na czele Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.
Następnie do wypowiedzenia błogosławieństwa zostali zaproszeni prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej i wszyscy obecni biskupi bratnich Kościołów, którzy podchodzili kolejno do klęczącego księdza Korozy, wyciągali nad jego głową ręce i wypowiadali swoje wota.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, prorektor ds. kształcenia i nauki Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz dyrektor generalna Towarzystwa Biblijnego w Polsce. Obecni byli również przedstawiciele partnerskich Kościołów ewangelickich z zagranicy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Kościoła Rzymskokatolickiego: ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki i ksiądz biskup Marek Marczak, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej,, a także licznie zgromadzeni duchowni z Kościołów działających w Oddziale Łódzkim Polskiej Rady Ekumenicznej, którego ksiądz biskup Koroza jest przewodniczącym.
Wyboru nowego biskupa Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce dokonał w tajnym głosowaniu 21 maja tego roku Synod Kościoła.
Sprawujący przez 20 lat (dwie kadencje) urząd biskupa ks. Marek Izdebski pozostaje duszpasterzem Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Bełchatowie i nadal opiekuje się diasporą reformowaną w Krakowie.