Powieści na antenie

Sejf

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 09:38
Znany dziennikarz debiutuje jako autor książek sensacyjnych. Książka Tomasza Sekielskiego z pewnością może przyprawić o szybsze bicie serca. Oto ze stawu w wiosce na Podlasiu policja wyławia zwłoki bez twarzy...
Audio
Andrzej Mastalerz
Andrzej MastalerzFoto: Wojciech Kusiński/PR

Fragment
Fragment okładki książki "Sejf"/mat. promocyjne

Książka Tomasza Sekielskiego z pewnością może przyprawić o szybsze bicie serca. Oto ze stawu w wiosce na Podlasiu policja wyławia zwłoki bez twarzy. Wygląda to na porachunki mafijne, szybko się jednak okazuje, że sprawa jest poważniejsza. To dopiero początek serii morderstw i dziwnych wydarzeń sięgających szczytów władzy. Toczy się gra, w której każdy ma coś do ukrycia i nic nie jest takie, jakie się wydaje. Gra o bezpieczeństwo państwa. Czy dziennikarz z problemami i policjant przed emeryturą, którzy wszczynają własne śledztwo, mają w niej jakieś szanse?

Tomasz Sekielski (1974) to reporter, dziennikarz śledczy, dokumentalista, sprawozdawca parlamentarny. Współtworzył wiele popularnych programów telewizyjnych nadawanych w TVN i TVN24, m.in. Fakty, Prześwietlenie, Teraz My, Czarno na Białym. Obecnie związany z TVP1 (Po prostu). Laureat najważniejszych nagród dziennikarskich i telewizyjnych. Jest autorem filmów dokumentalnych "Władcy Marionetek" oraz "8:38". Powieść "Sejf" to jego literacki debiut.