Polskie Radio
Section05
podlaskie

Prawie wszyscy głosowali "na zaświadczenie"? "Błąd przy wpisywaniu danych"

Wskutek błędu przy przenoszeniu danych z protokołu papierowego do elektronicznego w jednej z komisji obwodowych w gminie Supraśl znalazł się tam zapis o tym, że na blisko 1,5 tys. osób wszystkie, z wyjątkiem jednej, głosowały na podstawie zaświadczeń o prawie do głosowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo regiony podlaskie wybory parlamentarne Państwowa Komisja Wyborcza wybory 2023

SG odpowiada na zarzuty aktywistów. "Patrol nie oddał strzałów z broni służbowej"

Straż Graniczna wydała oświadczenie na temat zarzutów stawianych służbie przez aktywistów. "Patrol Straży Granicznej nie oddał strzałów z broni służbowej w kierunku aktywistów" - podano. Według aktywistów strzały na ich widok miała oddać funkcjonariuszka SG w okolicach Hajnówki w województwie podlaskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna podlaskie regiony kryzys na granicy

Najlepsi uczniowie na Podlasiu ze stypendiami premiera i szefa MEN. Nagrody trafiły do 137 osób

Najlepsi z najlepszych nagrodzeni przez stypendiami Premia RP oraz Ministra Edukacji Narodowej i Nauki Przemysława. W sumie 137 uczniów z województwa Podlaskiego otrzymało w piątek stypendia finansowe. Sami laureaci podkreślają, że to wyróżnienie za całoroczną pracę i wyrzeczenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podlaskie premier Mateusz Morawiecki Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki

Via Carpatia w Podlaskiem. Rusza budowa dwóch odcinków S19

653 mln zł ma kosztować budowa ok. 28 km drogi S19 na dwóch sąsiednich odcinkach: Bielsk Podlaski-Boćki i Boćki- Malewice. We wtorek w rejonie Bociek (Podlaskie) GDDKiA przekazała wykonawcy plac budowy. Jednocześnie Dyrekcja poinformowała, że w ramach przetargu na odcinek S19 Białystok Północ-Dobrzyniewo wpłynęło 10 ofert.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura drogi via carpatia inwestycje podlaskie GDDKiA infografika

Podlaskie. Rozpoczęła się budowa obwodnicy Suchowoli na dk 8 Białystok-Augustów

Przekazaniem placu budowy wykonawcy rozpoczęła się w poniedziałek (2.10) po południu budowa obwodnicy Suchowoli (Podlaskie) na obecnej drodze krajowej Białystok-Augustów. Wykonawcą jest firma Budimex SA, a wartość kontraktu w systemie projektuj i buduj to 250 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców Suchowola drogi inwestycje infrastruktura bezpieczeństwo na drodze GDDKiA Białystok Augustów podlaskie

Szef MON: rząd PO-PSL zlikwidował bastion w Siedlcach, PiS odbudowało tu wojskową obecność

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął doktrynę, że każdy skrawek polskiej ziemi jest broniony. Powołujemy do życia nowe jednostki wojskowe w miejsce zlikwidowanych przez rząd koalicji PO-PSL, ale także w nowych lokalizacjach - powiedział w Siedlcach minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie Siedlce podlaskie lubelskie

Minister aktywów państwowych: nie może być Polski lepszej i gorszej, wszyscy muszą mieć równe szanse

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział na konferencji prasowej w Bielsku Podlaskim dotyczącej bezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju, że "nie może być Polski lepszej i gorszej, wszyscy muszą mieć równe szanse". Podkreślił, że cała Polska musi się rozwijać równomiernie i nie może być terenów uprzywilejowanych lub wykluczonych. - Podziałowi na "Polskę A" i "Polskę B" sprzeciwiał się m.in. prezydent Lech Kaczyński - przypomniał polityk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin kampania wyborcza wybory w Polsce wybory parlamentarne polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Ministerstwo Aktywów Państwowych Podlasie podlaskie

Rolnik z przygranicznych Krynek dziękuje mundurowym. "Ludzie nie boją się wychodzić po zmroku. Żyjemy normalnie"

"Płot odciążył żołnierzy i Straż Graniczną. Daje tak potrzebny na reakcję czas. Migracja przeniosła się tam, gdzie tego płotu nie ma. Nikogo nie dziwi widok żołnierzy, nikt nie płacze, że żołnierz wszedł do sklepu z bronią. Moje dzieci bawią się spokojnie pod domem, w czasie gdy ja jestem w polu. Ludzie nie boją się wychodzić po zmroku. Żyjemy normalnie" - napisał w mediach społecznościowych Jacek Słoma, rolnik z Krynek (woj. podlaskie), mieszkaniec strefy przygranicznej.
Zobacz więcej na temat:  regiony podlaskie kryzys na granicy granica straż graniczna służby i bezpieczeństwo POLSKA imigranci w Europie