Polskie Radio
Section05
podlaskie

Centrum prasowe przy granicy już otwarte. Rzecznik rządu: to sposób walki z dezinformacją

Rzecznik rządu Piotr Müller, wraz z wiceministrem spraw zagranicznych Marcinem Przydaczem i komendantem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej generałem brygady Andrzejem Jakubaszkiem, wziął udział w otwarciu centrum prasowego na polsko-białoruskiej granicy w miejscowości Popławce w województwie podlaskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kryzys na granicy granica media dezinformacja Aleksander Łukaszenka Władimir Putin kryzys migracyjny imigranci w Europie Piotr Müller Marcin Przydacz podlaskie

TYLKO U NAS "Należy tym ludziom pomagać, ale trzeba dać wędkę, a nie rybę". Mieszkańcy Podlasia mówią o migrantach

Reporter portalu PoskieRadio24.pl zapytał mieszkańców Podlasia, co myślą o pomocy migrantom. - Należy takim ludziom pomagać, ale trzeba dać wędkę, a nie od razu gotową rybę - mówi pani Małgorzata, dodając, że istnieją legalne sposoby przedostania się do UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica społeczeństwo migracja kryzys migracyjny Podlasie podlaskie imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo TYLKO U NAS

Sytuacja na granicy z Białorusią. Podlaska policja zatrzymała kolejnych "kurierów"

W piątek mundurowi zatrzymali 3 osoby za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy polsko-białoruskiej - informuje podlaska policja. Zatrzymane w Wysokim Moście osoby to obywatele Ukrainy zamieszkujący w Polsce. Jak podaje policja, w lesie na kurierów czekało 10 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.
Zobacz więcej na temat:  granica kryzys migracyjny POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony podlaskie

Rekompensaty za stan wyjątkowy trafiają na konta przedsiębiorców. Wypłacono już blisko 1,8 mln zł

Blisko 1,8 mln zł rekompensat wypłacił dotąd firmom w związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią Podlaski Urząd Wojewódzki. Dotąd wydano 76 decyzji przyznających firmom finansowe wsparcie. W sumie, do urzędu trafiło 109 wniosków od firm ubiegających się o rekompensaty w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma odszkodowanie granica stan nadzwyczajny podlaskie

ALERT POGODOWY "Jeśli nie musimy wychodzić, zostańmy w domu". Ostrzeżenie IMGW przed wichurami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla północy kraju. Na porywisty wiatr uważać powinni także kierowcy, bowiem spodziewane wichury mogą przewracać drzewa na jezdnię.
Zobacz więcej na temat:  regiony pomorskie pogoda IMGW alert pogodowy zachodniopomorskie kujawsko-pomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie Radio kierowców bezpieczeństwo na drodze

TYLKO U NAS Akcja "Obrońcy granic nie płacą za nic". Radna Michałowa o wsparciu żołnierzy i funkcjonariuszy SG

- Nie chcemy, żeby nasze Michałowo, nasi mieszkańcy mieli przypiętą łatkę, że w Michałowie umierają czy zamarzają dzieci lub ludzie - powiedziała Maria Ancipiuk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Michałowie, tłumacząc przesłanki stojące za uruchomieniem punktu pomocy potrzebującym - głównie migrantom. Reporterowi portalu PolskieRadio24.pl Pawłowi Kurkowi opowiedziała, jak punkt funkcjonuje dzisiaj i jakie widzi rozwiązania kryzysu na granicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo regiony podlaskie granica Białoruś imigranci w Europie

Na Podlasiu ruszyła zbiórka dla funkcjonariuszy strzegących granicy. "Potrzebują naszego wsparcia"

Urząd Gminy oraz Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gibach zainicjowali zbiórkę produktów dla funkcjonariuszy zabezpieczających granicę polsko-białoruską. - Tak jak oni murem strzegą granicy, tak my stoimy murem za nimi. Wdzięczność, wyrażona chociażby kawą czy ciastkiem, może dodać siły i otuchy - podkreślił Robert Bagiński, wójt gminy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica kryzys na granicy Białoruś straż graniczna Wojsko Polskie policja zrzutka Podlasie regiony podlaskie

Podlasie: migranci próbowali wedrzeć się do Polski. SG: byli agresywni, rzucali kamieniami

60-osobowa grupa migrantów próbowała w nocy siłowo przedostać się do Polski w okolicy miejscowości Połowce, położonej na terenie działań placówki SG w Czeremsze - poinformowała ppor. Anna Michalska z sekcji prasowej Straży Granicznej. - Funkcjonariusze SG udaremnili tę próbę - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podlaskie służby i bezpieczeństwo granica imigranci w Europie kryzys migracyjny straż graniczna