Polskie Radio
Section05
lektury jedynki

Słuchowisko "Wyprawa do wnętrza ziemi" Juliusza Verne'a w Jedynce

Od 16 do 27 stycznia "Wyprawa do wnętrza ziemi" Juliusza Verne'a, słuchowisko zrealizowane dla cyklu "Radiopowieść" w Programie IV. Reżyseria Jan Warenycia, tłumacz Tadeusz Boy-Żeleński, adaptacja Grażyna Gronczewska. Wystąpili: Andrzej Zaorski, Krzysztof Tyniec, Ignacy Gogolewski i inni. Nagranie pochodzi z roku 1999. Zapraszamy do słuchania w "Czterech porach roku".
Zobacz więcej na temat:  lektury jedynki pr poleca

"Wyjątkowe lektury Lata z Radiem". Za nami pięć powieści

Plebiscyt na Lekturę "Lata z Radiem" nie wyłonił jednoznacznego zwycięzcy, dlatego tego lata prezentowaliśmy pięć różnych lektur, które zdobyły największą liczbę głosów. Za nami "Lesio" Joanny Chmielewskiej, "Duma i uprzedzenie" Jane Austen, "Pies Baskerville'ów" Arthura Conana Doyle'a i "Lalka" Bolesława Prusa i "Boczne drogi" Joanny Chmielewskiej.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem lektury jedynki literatura

Lektury na ferie w Jedynce. Wśród nich "Wyspa skarbów" i "Księga dżungli"

Od 17 do 28 stycznia - od poniedziałku do piątku - w Programie 1 ok. godz. 10.35 przedstawiamy fragmenty powieści "Wyspa skarbów" Roberta Louisa Stevensona w reżyserii samego Jerzego Grotowskiego. Nagranie pochodzi z 1970 roku. Podczas ferii w Jedynce będzie można usłyszeć również "Przygody Sindbada Żeglarza" i "Księgę dżungli" w doborowej obsadzie. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Grotowski Ferie zimowe lektury jedynki Wojciech Malajkat Jerzy Trela Piotr Fronczewski Iga Cembrzyńska Jerzy Kryszak