Polskie Radio
Section05
TVN

TYLKO U NAS "Skrajnie nierzetelny, wewnętrznie sprzeczny". Stanisław Żaryn punktuje materiał TVN na temat wiz

- To materiał nasycony ogromną ilością manipulacji i wewnętrznie sprzeczny. Jest skrajnie nierzetelny. Pokazano sześciu ludzi, którzy protestują przed jednym z konsulatów polskich w Afryce. Oni akurat protestowali przed konsulatem honorowym, który nie wydaje w ogóle wiz - podkreślił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn dezinformacja TVN wiza

"Ich autorytety to ludzie zamieszani w organizowanie migracji". Wiceszef MSZ zareagował na materiał TVN

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński uważa, że autorytety TVN to ludzie zamieszani w organizowanie migracji do Europy, którzy są powiązani z podejrzanymi osobami w Ugandzie. To odpowiedź na materiał telewizji dotyczący rzekomej sprzedaży polskich wiz w Ugandzie. "Ale nawet te autorytety nie wystarczyły - ten materiał został dodatkowo zmanipulowany" - napisał wiceszef MSZ w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  TVN media imigranci w Europie Paweł Jabłoński bezpieczeństwo POLSKA społeczeństwo

Sprawa wiz. Kim są afrykańscy informatorzy TVN? O tych szczegółach stacji widzowie się nie dowiedzieli

Ugandyjczycy, którzy zapłacili za otrzymanie wizy, "oczekują sprawiedliwości" i czują się okradzeni przez "polski rząd" - wynika z materiału stacji TVN. Tymczasem mieszkańcy Afryki, którzy wierzyli, że dostaną wizy, w rzeczywistości płacili pośrednikom-oszustom. Internauci wskazali wiele nieścisłości i przekłamań w reportażu "Faktów TVN".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wiza imigracja TVN media społeczeństwo

PR24 Spór byłego pracownika z TVN. "Wyrzucano nas z pracy w odwecie za skargę na nieprawidłowości"

Kamil Różalski mówił, że został zwolniony z TVN w odwecie za skargę na nieprawidłowości, którą on - wraz z grupą innych pracowników - złożył do właściciela stacji, amerykańskiego Discovery. Jak wyjaśniał w Polskim Radiu 24, obecnie toczy spór ze stacją po tym, jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy uznały, że zatrudnienie go na umowę o dzieło w rzeczywistości naruszało prawo.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka TVN POLSKA media mobbing sąd

Tusk i TVN wykpili słowa wicepremiera Kaczyńskiego o lasach. Okazuje się, że prezes PiS mówił prawdę

W niedzielę wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił podczas wizyty w Chełmie o potrzebie ochrony lasów państwowych i zagrożeniach, płynących ze strony instytucji unijnych, które mają zakusy na sprawowanie nad nimi kontroli. Słowa te wykpili politycy opozycji, w tym Donald Tusk, jak i TVN. Tyle że w części krajów zachodnich rzeczywiście grzybobranie i wstęp do lasu obwarowane są różnymi ograniczeniami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński polityka las grzyby Donald Tusk TVN PiS opozycja Unia Europejska

Były prezes Fundacji TVN wśród zatrzymanych. W tle oszustwa na ok. miliard złotych

Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KAS zatrzymali kolejne trzy osoby podejrzane o pranie pieniędzy. Akcja służb została przeprowadzona w ramach jednego z wątków bardzo skomplikowanego śledztwa, w którym występuje już ponad 220 podejrzanych. Według śledczych grupa oszukała Skarb Państwa na ok. 1 miliard zł, uchylając się od płacenia podatku VAT. Jak ustalił portal tvp.info, jeden z aresztowanych - Rafał Rz. - to były prezes Fundacji TVN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja policja polska CBŚP Krajowa Administracja Skarbowa przestępczość prokuratura pieniądze TVN

PR24 "To pokazuje, jak będzie wyglądała kampania wyborcza". Tomasz Rzymkowski o dramacie pani Joanny

- Uważam, że pani Joanna została przedmiotowo wykorzystana i przez media, i przez polityków. To jest naprawdę bardzo paskudne i pokazuje, jak będzie wyglądała tegoroczna kampania wyborcza - że chwyty poniżej pasa, manipulacje i przedmiotowe traktowanie ludzi niezaangażowanych politycznie będą jej elementami. To jest naprawdę coś obrzydliwego - ocenił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. Gośćmi audycji byli też Jan Filip Libicki (PSL-Koalicja Polska); Katarzyna Piekarska (KO) i wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka TVN katarzyna piekarska Tomasz Rzymkowski Jan Filip Libicki Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

TVN atakuje policję za interwencję ws. tabletek wczesnoporonnych. Wcześniej stacja... sama ostrzegała przed ich użyciem

TVN wykorzystuje sprawę pani Joanny do ataków na policję. Wspiera narrację, która popiera prawo do aborcji, i jednocześnie krytykuje działania funkcjonariuszy próbujących ratować życie kobiety po przyjęciu tabletek wczesnoporonnych pochodzących z nieformalnego źródła. Portal niezależna.pl przypomniał, że w przeszłości stacja ta ostrzegała, że zakup i stosowanie tych środków mogą być poważnym zagrożeniem dla życia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo policja polska TVN Platforma Obywatelska Donald Tusk aborcja

"PO chciałaby to rozgrywać politycznie". Rafał Bochenek o sprawie pani Joanny

- Powodem wezwania policji do pani Joanny była zapowiadana próba samobójcza. Policja zachowała się właściwie, lekarka również dopełniła swoich obowiązków, a dziś okazuje się, że ona jest przedmiotem ataku i hejtu lewackiej części sceny politycznej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Bochenek, rzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kraków TVN policja rząd PO Platforma Obywatelska zdrowie służby i bezpieczeństwo Paweł Zieliński Rafał Bochenek