Polskie Radio
Section05
TVN

Piotr Kraśko usłyszał zarzut jazdy bez uprawnień. "Przyznał się, ale nie złożył wyjaśnień"

Prezenterowi "Faktów TVN" Piotrowi Kraśce postawiono zarzut prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, dziennikarz przyznał się do winy, ale nie złożył wyjaśnień. To nie pierwszy przypadek, gdy Kraśko prowadził auto bez uprawnień.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo sąd TVN prawo jazdy samochód

Proces za "urodziny Hitlera". Prokuratura żąda kar bezwzględnego więzienia

W czwartek przed sądem ponownie stanęło sześcioro uczestników "obchodów" urodzin Adolfa Hitlera z maja 2017 roku. Prokuratura zażądała kar bezwzględnego więzienia dla wszystkich oskarżonych. - Z dowodów, które przeprowadzone zostały w toku postępowania, jednoznacznie wynika, że oskarżeni podobnych zachowań dopuszczali się w przeszłości - argumentowała prokurator Agnieszka Marcińczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura sąd regiony Śląsk TVN Adolf Hitler nazizm

"To naruszenie wolności słowa". Rzecznik PiS zapowiada skargę do KRRiT ws. przerwanej transmisji w TVN24

Anita Czerwińska, rzecznik PiS, zapowiedziała złożenie skargi do KRRiT na TVN24. Sprawa dotyczy przerwania przez tę stację transmisji konferencji PiS. - To złamanie podstawowych standardów, naruszenie wolności słowa i prawa obywateli do informacji - stwierdziła. PiS domaga się również sprostowania od stacji TVN24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anita Czerwińska KRRiT Rafał Bochenek TVN Prawo i Sprawiedliwość polityka

ANALIZA Czy takich wzorców potrzebujemy? "Słowik", "Megakot", "Nikoś" - dawniej mafiozi, dziś bohaterowie popkultury

W dzisiejszym świecie wiedzę czerpiemy w głównej mierze z nowoczesnych środków społecznego przekazu - portali społecznościowych (jak Facebook czy Twitter), serwisów wideo (YouTube czy gigant streamingowy Netflix) czy zwykłych stron internetowych poświęconych newsom. Co jednak gdy na owych platformach przeważają treści jawnie szkodliwe i budujące fałszywy obraz? Odwracające wartości? Dobrym przykładem takiego mechanizmu jest ostatnie poruszenie medialne towarzyszące dwóm panom - pięściarzowi, który próbuje zaistnieć oraz byłemu gangsterowi, który trząsł całą Warszawą w latach 90.
Zobacz więcej na temat:  TVN media dziennikarstwo społeczeństwo przestępczość Jan Śpiewak etyka netflix POLSKA

"Megakot" znika z "Królowych życia?". Jest reakcja TVN po nagłośnieniu sprawy przez Jana Śpiewaka

Jan Śpiewak, działacz miejski, były kandydat na prezydenta Warszawy, zwrócił uwagę na treści promowane w telewizji TTV należącej do TVN. "Prowadząca program »Królowe życia«, to burdelmama, która odbyła wyrok więzienia za stręczycielstwo i handel ludźmi" - podaje aktywista. "Żyjemy w świecie odwróconych wartości" - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media TVN Jan Śpiewak etyka rozrywka

"Przejaw demokracji i trójpodziału władzy". Prof. Bernacki o wecie prezydenta do ustawy medialnej

- Różnimy się z pałacem prezydenckim. Mam jednak nadzieję, że nasza współpraca, która rozpoczęła się wiele lat temu, będzie kontynuowana. Potraktujmy stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustawy medialnej jako przejaw demokracji. Mylą się Ci, którzy twierdzą, że relacje pomiędzy parlamentem i władzą wykonawczą stanowią monolit - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS prof. Włodzimierz Bernacki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA weto ustawa medialna media TVN Andrzej Duda

Dera o wecie nowelizacji ustawy medialnej: prezydent już w sierpniu miał poważne wątpliwości

- Ona naruszała kilka podstawowych zasad zapisanych w konstytucji, takich jak wolność gospodarcza czy pewność obrotu gospodarczego i już w sierpniu to budziło zaniepokojenie prezydenta, o czym publicznie powiedział - wskazał na antenie Programu 1 Polskiego Radia sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVN media ustawa medialna telewizja prawo Jerzy Jachowicz polityka Andrzej Dera

Weto prezydenta ws. ustawy medialnej. Prof. Paruch: to nie jest bunt wobec Zjednoczonej Prawicy

- Nie mamy do czynienia z żadnym buntem prezydenta wobec Zjednoczonej Prawicy. Prezydent zrealizował to, co zapowiadał w sierpniu, jeśli ustawa będzie takiej treści, jakiej wyszła z Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch (UMCS w Lublinie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media ustawa medialna nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji POLSKA TVN polityka Mirosław Skowron

Monika Pawłowska o wecie prezydenta: sytuację w mediach należy uporządkować

- Staramy się zrozumieć decyzję prezydenta, ale też nie zapominać o tym, że sytuację w polskich mediach należy doprowadzić do porządku. Chodzi o ujednolicenie przepisów prawnych, podobnie jak w krajach UE - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Monika Pawłowska. Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka ustawa medialna TVN weto Andrzej Duda

Nowelizacja ustawy medialnej. Prof. Andrzej Gil: weto prezydenta niewiele zmieniło

- Prezydent szuka dla siebie miejsca gdzieś poza polską polityką po zakończeniu drugiej kadencji, wysyła sygnał, że chętnie popracowałby w jakiejś instytucji międzynarodowej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media ustawa medialna nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji POLSKA TVN polityka Beata Kempa

"Odrzucenie weta prezydenta nie wchodzi w grę". Marek Wróbel o ustawie medialnej

- Odrzucenie weta prezydenta nie wchodzi w grę, jednak myślę, że pewne uszczelnienie systemu będzie forsowane przez obóz Zjednoczonej Prawicy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Kozłowski z "Faktu". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej oraz Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ustawa medialna media TVN Andrzej Duda polityka weto nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji

"Mamy prawo porządkowania rynku medialnego". Przemysław Czarnek komentuje weto prezydenta

- Żałuję, że doszło do weta prezydenta. Mamy prawo porządkowania rynku medialnego, jak wiele krajów europejskich. Nie miałoby to żadnego znaczenia dla naszych strategicznych, gospodarczych i obronnych sojuszów - powiedział w Polskim Radiu 24 szef MEiN Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna Przemysław Czarnek Andrzej Duda prezydent media TVN weto Ministerstwo Edukacji i Nauki

Nowelizacja ustawy medialnej. Kempa: media powinny być polskie, a nie polskojęzyczne

- Nie godzę się na to, by - jak kiedyś ze strony Kremla - teraz ze strony Sekretariatu Stanu szły jakiejś połajanki czy pouczenia - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa (Solidarna Polska), komentując dyskusję wokół nowelizacji ustawy medialnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media ustawa medialna nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji POLSKA TVN polityka Beata Kempa Dorota Kania