X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Powieści na antenie

"Ocalisz życie, może swoje własne. Opowiadania zebrane"

19.07.2019 11:10
W cyklu "To się czyta latem" prezentowaliśmy fragmenty zbioru opowiadań Flannery O'Connor. Czytała Anna Chodakowska.
Anna Chodakowska
Anna ChodakowskaFoto: Piotr Piorun/PR
Posłuchaj
14'19 Flannery O'Connor "Ocalisz życie, może swoje własne", czyta Anna Chodakowska - fragm. 1. (To się czyta/Dwójka)
15'05 Flannery O'Connor "Ocalisz życie, może swoje własne", czyta Anna Chodakowska - fragm. 2. (To się czyta/Dwójka)
12'57 Flannery O'Connor "Ocalisz życie, może swoje własne", czyta Anna Chodakowska - fragm. 3. (To się czyta/Dwójka)
14'12 Flannery O'Connor "Trudno o dobrego człowieka" z tomu "Ocalisz życie, może swoje własne", czyta Anna Chodakowska - fragm. 4. (To się czyta/Dwójka)
12'42 Flannery O'Connor "Trudno o dobrego człowieka" z tomu "Ocalisz życie, może swoje własne", czyta Anna Chodakowska - fragm. 5. (To się czyta/Dwójka)
więcej
Audio

Autorka opisuje świat, który doskonale znała, południe USA, Georgia, gdzie spędziła niemal cale swoje życie, obserwując ludzi i ich zachowania oraz będąc świadkiem wydarzeń typowych dla tych rejonów kraju. W sposób lekki, prosty i z dozą groteski kreśli losy bohaterów, którzy wrzuceni w świat nader nieprzyjemny miotają się w nim nieumyślnie. 

Ludzie są w opowiadaniach obojętni na siebie, wrogo nastawieni, a zbrodnia i śmierć są nierozerwalnym elementem codzienności. Przypatrujemy się losom dzieci, pozostawionych samym sobie lub osieroconych przez rodziców. Najmłodsi bohaterowie odkrywają świat rodziców zaglądając do miejscowych muzeów. Niezrozumienie jego prawideł i realiów miesza się z pojęciem grzechu i strachem przed karą Bożą. 

***

Tytuł audycji: To się czyta latem 

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Data emisji: 15-19.07.2019

Godzina emisji: 10.45

bch/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mam na imię Jutro". Opowieść o nierozerwalnych więziach

27.06.2019 14:42
Fragmenty książki Damiana Dibbena "Mam na imię Jutro", którą na język polski przetłumaczył Janusz Ochab. Czyta Piotr Cyrwus.
Piotr Cyrwus czyta fragmenty książki Mam na imię Jutro
Piotr Cyrwus czyta fragmenty książki "Mam na imię Jutro"Foto: Piotr Piorun/PR
Posłuchaj
14'13 Damian Dibben "Mam na imię Jutro", czyta Piotr Cyrwus - fragm. 1. (To się czyta latem/Dwójka)
12'39 Damian Dibben "Mam na imię Jutro", czyta Piotr Cyrwus - fragm. 2. (To się czyta latem/Dwójka)
14'29 Damian Dibben "Mam na imię Jutro", czyta Piotr Cyrwus - fragm. 3. (To się czyta latem/Dwójka)
13'01 Damian Dibben "Mam na imię Jutro", czyta Piotr Cyrwus - fragm. 4. (To się czyta latem/Dwójka)
12'14 Damian Dibben "Mam na imię Jutro", czyta Piotr Cyrwus - fragm. 5. (To się czyta latem/Dwójka)
więcej

Wenecja. Zimowa noc 1815 roku. 217-letni pies szuka swojego zagubionego pana. Tak zaczyna się przygoda psa o imieniu Jutro, który na przestrzeni wieków przemierza świat w poszukiwaniu człowieka, który uczynił go nieśmiertelnym. Jego łapy niestrudzenie przebiegają pola bitew i królewskie dwory. A jego historia jest opowieścią o lojalności i determinacji, przyjaźni (zarówno ze zwierzętami, jak i z ludźmi), miłości (tej jednej, jedynej), podziwie (dla ludzkich talentów) i rozpaczy (z powodu ich nieumiejętności życia w pokoju).

Na samotnego psa czyhają wielkie niebezpieczeństwa, a pewien odwieczny wróg pragnie jego zguby. Musi jak najszybciej odnaleźć swojego pana, inaczej utraci go na zawsze. Bierze więc udział w szalonym wyścigu z czasem, by u jego kresu poznać ludzkość od podszewki i okrutną cenę nieśmiertelności. Barwny portret ludzkości na przestrzeni wieków, opowieść o odwadze i poświęceniu oraz nierozerwalnej, silniejszej niż czas więzi między dwiema duszami. 

***

Tytuł audycji: To się czyta 

Przygotowała: Anna Lisiecka

Data emisji: 10-14.06.2019

Godzina emisji: 10.45

mat. promocyjne wydawnictwa Albatros/mko

Czytaj także

O przypadkach Bogumiła Kobieli czyta Olaf Lubaszenko

12.07.2019 10:45
W cyklu "To się czyta latem" prezentowaliśmy fragmenty biografii "Zezowate szczęście. Opowieść o Bogumile Kobieli" autorstwa Macieja M. Szczawińskiego.
Olaf Lubaszenko
Olaf LubaszenkoFoto: Piotr Piorun/PR2
Posłuchaj
09'41 Maciej M. Szczawiński "Zezowate szczęście. Opowieść o Bogumile Kobieli", czyta Olaf Lubaszenko - fragm. 1. (To się czyta latem/Dwójka)
09'55 Maciej M. Szczawiński "Zezowate szczęście. Opowieść o Bogumile Kobieli", czyta Olaf Lubaszenko - fragm. 2. (To się czyta latem/Dwójka)
09'47 Maciej M. Szczawiński "Zezowate szczęście. Opowieść o Bogumile Kobieli", czyta Olaf Lubaszenko - fragm. 3. (To się czyta latem/Dwójka)
09'50 Maciej M. Szczawiński "Zezowate szczęście. Opowieść o Bogumile Kobieli", czyta Olaf Lubaszenko - fragm. 4. (To się czyta latem/Dwójka)
09'56 Maciej M. Szczawiński "Zezowate szczęście. Opowieść o Bogumile Kobieli", czyta Olaf Lubaszenko - fragm. 5. (To się czyta latem/Dwójka)
więcej

Niezwykle popularny aktor komediowy, niebywała kariera, którą przerwał tragiczny wypadek.

Człowiek, którego podziwiamy za kultowe role w produkcjach takich jak "Zezowate szczęście", czy "Popiół i diament". Aktor, który był uwielbiany przez wielu ludzi zarówno w kraju, jak i za jego granicami. 

Rok 1969, Kobiela jest u szczytu sławy. 2 lipca w miejscowości Buszków aktor, jego żona i dwójka autostopowiczów podróżowali autem. Samochód wpadł w poślizg i zderzyło się z pustym autobusem marki Jelcz. Według relacji małżonki Kobieli, gdy przyjechało pogotowie Bogumił prosił lekarzy, aby się nią zajęli. Sam twierdził, że jemu nic się nie stało. Niestety, chwilę później mężczyzna stracił przytomność. Aktor doznał pęknięcie śledziony oraz krwotoku wewnętrznego. Kobiela zmarł 8 dni później po dwóch operacjach i długiej reanimacji. 

Genialny artysta, który żył za krótko...

***

Tytuł audycji: To się czyta latem 

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Data emisji: 8-12.07.2019

Godzina emisji: 10.45

materiały prasowe/bch