X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Polscy studenci przeprowadzą eksperyment w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 18:00
Wrocławscy studenci będą mogli przeprowadzić swój własny eksperyment w przestrzeni kosmicznej. Wszystko dzięki zwycięstwu w programie organizowanym m.in. przez ESA.
sxc.hu
sxc.hu

Studenci z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego zbadają rozpad freonów w przestrzeni kosmicznej. Ich eksperyment wystartuje na balonie BEXUS jesienią 2015 roku.


Program REXUS/BEXUS organizuje Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) we współpracy ze Szwedzką Krajową Radą ds. Przestrzeni Kosmicznej (SNSB) i Niemiecką Agencją Kosmiczną. REXUS/BEXUS to skrót od angielskiego Rocket/Balloon EXperiments for University Students, czyli w swobodnym tłumaczeniu: eksperymenty rakietowe i balonowe dla studentów szkół wyższych.

Wrocławski eksperyment FREDE 2015 jest jednym czterech wybranych do lotu balonami BEXUS 20 i 21. Polacy przeprowadzą go jesienią 2015 roku. Balony osiągną wysokość między 25 a 30 km i w stratosferze pozostaną od dwóch do pięciu godzin. 

W 2010 roku, dzięki udziałowi w programie, swój eksperyment w konkursie przeprowadzili studenci Politechniki Warszawskiej. Skonstruowane przez nich urządzenie o nazwie SCOPE 2.0 (Stabilized Camera Observation Platform Experiment) może śledzić wybrane punkty na powierzchni Ziemi przy jednoczesnym eliminowaniu wpływu wahań na otrzymywane nagranie.

(ew/PAP-Nauka w Polsce)

Zobacz więcej na temat: astronautyka NAUKA POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łazik Opportunity ma zaniki pamięci

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2015 20:00
O problemach marsjańskiego robota informują eksperci NASA, którzy chcą się włamać do jego oprogramowania, by łazik zaczął działać poprawnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastolatka trenuje, by polecieć na Marsa

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2015 11:11
Chce być pierwszą osobą na Marsie, jest zdeterminowana i już trenuje. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że Amerykanka Alyssa Carson ma…13 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ESA: Nadal nie odnaleziono Philae

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 15:00
Fiasko poszukiwań słynnego lądownika Philae, który w listopadzie usiadł na odległej komecie 67P. Europejscy eksperci muszą uzbroić się w cierpliwość.
rozwiń zwiń