Nauka

Rok 2016 również rekordowo gorący?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 22:22
Zarówno mijający jak i przyszły rok mogą być się rekordowo gorące. Takie prognozy przedstawiło brytyjskie Biuro Meteorologiczne.
Audio
  • Prognozowane rekordy gorąca - IAR, Rafał Motriuk
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/CC0 Public Domain/byrev

Niedawno eksperci mówili, że 2015-ty będzie najgorętszym rokiem w historii pomiarów. Na oficjalne dane trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni, ale mijający rok już został wstępnie uznany za rekordowo ciepły.

Teraz brytyjscy naukowcy mówią, że kolejny rekord padnie już w przyszłym roku. Przyczyną jest ciepłe zjawisko na Pacyfiku - El Nino, które będzie trwało jeszcze przez kilka miesięcy. Na to nakłada się globalne ocieplenie. Według brytyjskich klimatologów skutkiem może być ekstremalna pogoda.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA ekologia
Czytaj także

Rok 2015 rekordowo gorący

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 18:00
Ten rok może się okazać najgorętszym w historii. Tak twierdzą eksperci Światowej Organizacji Meteorologicznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jest globalne porozumienie w sprawie klimatu

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 00:20
Globalna, skoordynowana walka ze zmianami klimatu staje się rzeczywistością. W Paryżu delegacje ze 195 krajów zaakceptowały umowę dotyczącą ograniczenia wzrostu temperatur do dwóch stopni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znamy ludzi roku według Nature

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 22:22
Genetyk, psycholog, chemik oraz siedmioro innych badaczy i działaczy zostało wyróżnionych przez naukowy tygodnik „Nature” jako ludzie roku. Lista nie ma pierwszego czy ostatniego miejsca; jest dziesięcioro tych, którzy mieli szczególny wkład w rozwój nauki.
rozwiń zwiń