X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Przez serce do mózgu?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2010 15:26
Zdrowe serce odmładza mózg - twierdzą amerykańscy lekarze.
Audio

 To, że silny mięsień sercowy spowalnia starzenie się komórek nerwowych, wykazały najnowsze badania przeprowadzone w Bostonie. 

Wraz z wiekiem mózg człowieka starzeje się i kurczy. Testy przeprowadzone na grupie 1500 ochotników dowodzą jednak, że dzieje się to w różnym tempie. U osób, których chore serca pompują mniej krwi, mózgi maleją szybciej - potwierdziła autorka badań dr Angela Jefferson z Uniwersytetu Bostońskiego. Jej zdaniem, przyczyną może być mniejsza ilość tlenu i substancji odżywczych dostaraczanych do mózgu. Jefferson dodaje, że mniejszy mózg niekoniecznie oznacza gorsze fukncjonowanie. Z drugiej strony, szybkie kurczenie się mózgu może być niebezpieczne. Widać to szczególne wyraźnie u osób z demencją. Dr Jefferson sugeruje w związku z tym, że mózg i serce człowieka pracują - jak się wyraziła - „ręka w rękę".

Wyniki badań publikuje pismo Circulation.

Zobacz więcej na temat: Boston medycyna zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak