X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Papież przemówił do ISS

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2011 09:00
Astronauci opowiedzieli Ojcu Świętemu o życiu na orbicie. Jeden z nich zrobił fikołka, aby zademonstrować stan nieważkości.
Audio

Benedykt XVI odbył wideokonferencję z załogą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Papież rozmawiał z astronautami i kosmonautami o sprawach świata, pokoju i nauce. 

Była to pierwsza w historii rozmowa papieża z ludźmi przebywającymi na orbicie. W Watykanie obok Benedykta XVI byli przedstawiciele Europejskiej Agencji Kosmicznej i Włoskich Sił Powietrznych.

Na Stacji jest obecnie 12 osób. Papież powiedział: - Przelatujecie nad różnymi krajami kilka razy dziennie. Musi być dla was oczywiste, że wszyscy żyjemy tu razem. A jednocześnie, co absurdalne, ludzie się zabijają. Czy zastanawiacie się, jak nauka może przyczynić się do pokoju na świecie? - spytał Bededykt XVI, odczytując treść przemówienia i pytania z kartki.

Mark Kelly, szef załogi promu Endeavour, który przebywa naStacji, odpowiedział: - Ludzie walczą przeważnie o zasoby naturalne i o energię. My tu produkujemy energię ze słońca. Więc jeśli technologię rozwijaną w kosmosie da się wykorzsystać na Ziemi, być może przemoc będzie można zmniejszyć.

Benedykt XVI pytał także o sprawy ochrony środowiska. Jeden z astronautów zrobił także fikołka w powietrzu, by zademonstrować stan nieważkości. 

(ew/iar)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wykrywacz antymaterii poleci w kosmos

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 11:00
Detektor zaprojektowany specjalnie do poszukiwania cząstek antymaterii i ciemnej materii w kosmosie wyruszy w piątek na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głowonóg na ISS

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 05:00
Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pojawi się kałamarnica. Przyleci na pokładzie promu Endeavour. Niestety, nie przeżyje tej podróży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Endeavour przycumował do ISS

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 13:52
Po dwóch dniach podróży z Ziemi wahadłowiec Endeavour dotarł do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
rozwiń zwiń