Nauka

Podczas egzaminu pij wodę. Lepiej ci pójdzie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 11:13
Studenci, którzy przynoszą wodę na salę egzaminacyjną mogą dzięki temu uzyskać lepsze wyniki - informuje serwis "BBC News".
Woda z kranu, czy woda butelkowana? Która lepsza?
Woda z kranu, czy woda butelkowana? Która lepsza?Foto: Glow Images/East News

Naukowcy z uniwersytetów East London oraz Westminster przeprowadzili badania na 447 studentach psychologii z East London - 71 z nich było na kursie przygotowawczym, 225 studiowało na pierwszym, a 151- na drugim roku. Biorąc pod uwagę możliwości studentów, na które wskazywały ich wcześniejsze testy, specjaliści wykazali, że pijący wodę osiągali wynik przeciętnie o 5 proc. wyższy niż zdający "na sucho". 

Z butelka wody częściej przychodzili na egzamin starsi, doświadczeni studenci (31 proc.). rzadziej początkujący (21 proc.) - w sumie wodę przynosiła mniej więcej 1/4 zdających. Zdaniem autorów badań ich wyniki powinny sobie wziąć do serca osoby odpowiedzialne za regulacje dotyczące dostępu do napojów na egzaminach. Dobrze nawodniony student jest sprawniejszy umysłowo i mniej przestraszony - twierdzą specjaliści.

(ew/pap)

Zobacz więcej na temat: BBC psychologia zdrowie
Czytaj także

Jak dużo powinniśmy pić ?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2008 10:45
Jak dużo powinniśmy pić ?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Górski eliksir młodości

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2010 12:00
Zawiera niemal całą tablicę Mendelejewa. Bogata w magnez, żelazo, fluor, wapń. Wbrew pozorom to nie czekolada, a woda. Górska woda.
rozwiń zwiń