X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Podczas egzaminu pij wodę. Lepiej ci pójdzie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 11:13
Studenci, którzy przynoszą wodę na salę egzaminacyjną mogą dzięki temu uzyskać lepsze wyniki - informuje serwis "BBC News".
Woda z kranu, czy woda butelkowana? Która lepsza?
Woda z kranu, czy woda butelkowana? Która lepsza?Foto: Glow Images/East News

Naukowcy z uniwersytetów East London oraz Westminster przeprowadzili badania na 447 studentach psychologii z East London - 71 z nich było na kursie przygotowawczym, 225 studiowało na pierwszym, a 151- na drugim roku. Biorąc pod uwagę możliwości studentów, na które wskazywały ich wcześniejsze testy, specjaliści wykazali, że pijący wodę osiągali wynik przeciętnie o 5 proc. wyższy niż zdający "na sucho". 

Z butelka wody częściej przychodzili na egzamin starsi, doświadczeni studenci (31 proc.). rzadziej początkujący (21 proc.) - w sumie wodę przynosiła mniej więcej 1/4 zdających. Zdaniem autorów badań ich wyniki powinny sobie wziąć do serca osoby odpowiedzialne za regulacje dotyczące dostępu do napojów na egzaminach. Dobrze nawodniony student jest sprawniejszy umysłowo i mniej przestraszony - twierdzą specjaliści.

(ew/pap)

Zobacz więcej na temat: BBC psychologia zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak dużo powinniśmy pić ?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2008 10:45
Jak dużo powinniśmy pić ?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Górski eliksir młodości

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2010 12:00
Zawiera niemal całą tablicę Mendelejewa. Bogata w magnez, żelazo, fluor, wapń. Wbrew pozorom to nie czekolada, a woda. Górska woda.
rozwiń zwiń