Nauka

Dotknij dźwięku na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 10:10
Zapraszamy 12 maja do namiotu portalu Polskiego Radia, gdzie dzięki nowoczesnej technologii druku 3D będziecie mogli dotknąć najciekawszych nagrań XX wieku.
Dotknij dźwięku. 16 Piknik Naukowy
Dotknij dźwięku. 16 Piknik Naukowy

Portal polskieradio.pl będzie obecny na 16. Pikniku Naukowym w Parku Marszałka Rydza Śmigłego z unikalnym projektem przeniesienia ulotnych dźwięków do sfery materialnej.

Korzystając z nowoczesnej technologii trójwymiarowego wydruku będziemy cały dzień uwieczniać najciekawsze i najważniejsze nagrania audio XX wieku. Fragment Poloneza A-dur w wykonaniu Jana Ignacego Paderewskiego, sportowe poezje Tomasza Zimocha, niezapomniane przemówienia Kennedy'ego i Martina Luthera Kinga, jedyny zapis dźwiękowy głosu Józefa Piłsudskiego ale i polityczne lapsusy językowe znane z plebiscytu Srebrne Usta. Po raz pierwszy będzie można nie tylko posłuchać tych historycznych dźwięków ale też ich dotknąć.

12 maja będziecie mogli przekonać się, jak to jest dotknąć dźwięku, a na razie zapraszamy do przejrzenia audio perełek z naszego przepastnego radiowego archiwum. To właśnie te dźwięki będziemy drukować na pikniku:

/

Zapraszamy od samego rana do naszego namiotu, gdzie będziecie mogli zobaczyć jak wygląda trójwymiarowy wydruk dźwięku, posłuchać i podotykać naszych historycznych nagrań i zadać nam pytania na temat akcji, naszej portalowej działalności czy uroków pracy w radiu publicznym. Do zobaczenia!

 

/