Polskie Radio
Section05
polskieradio.pl

Piotr Chęciński: budujemy mocny portal newsowy

- Strona PolskieRadio.pl zmienia się w przemyślany sposób. Podjęliśmy decyzję, że podzielimy portal na część newsową i publicystyczną, która będzie tworzona we współpracy z Polskim Radiem 24 oraz na część korporacyjną - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Chęciński, dyrektor i redaktor naczelny portalu PolskieRadio.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio polskieradio.pl portal PolskieRadio.pl internet W POLSKIM RADIU

Nieziemskie krajobrazy Salar de Uyuni

Salar de Uyuni w Boliwii to największe solnisko na świecie. Jego powierzchnia ma 10 582 km2. W ciągu dnia panują tam ogromne upały, a nocą temperatura spada nawet do -40 stopni Celsjusza. Solnisko jest pozostałością po pleistoceńskim jeziorze. Indianie wiążą z nim niezwykłą legendę. "PolskieRadio.pl na końcu świata" wybrało się tam, by na własne oczy zobaczyć to niezwykłe miejsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT podróże TYLKO U NAS STYL ŻYCIA polskieradio.pl PolskieRadio.pl na końcu świata podróże zagraniczne

Valparaiso - rajska dolina bohemy artystycznej

Raj w dolinie – tak można przetłumaczyć nazwę chilijskiego miasta, w którym króluje street art. Valparaiso to drugie co do wielkości miasto Chile. Zabytkowe dzielnice pełne charakterystycznych, kolorowych domów w 2003 roku trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. "PolskieRadio.pl na końcu świata" zaprasza na wycieczkę po rajskiej krainie bohemy artystycznej Chile. 
Zobacz więcej na temat:  PolskieRadio.pl na końcu świata polskieradio.pl podróże podróże zagraniczne TYLKO U NAS

Kosmiczna podróż po pustyni [WIDEO]

Kręcono tu sceny do filmu o Jamesie Bondzie, "lądowano na Księżycu" i uprawiano sandboarding, czyli zjazd na desce snowboardowej po... piasku. "PolskieRadio.pl na końcu świata" dotarło w najbardziej suche miejsce na Ziemi, czyli Pustynię Atakama. I mimo, że deszczu pada niewiele, to i tak pojawiają się tam dywany kwiatów.  Zobaczcie porcję ciekawostek prosto z Chile.
Zobacz więcej na temat:  PolskieRadio.pl na końcu świata podróże Chile kosmos polskieradio.pl TYLKO U NAS

Taniec imigrantów, który nigdy się nie kończy [wideo]

Niezwykła ekspresja, temperament i wirujące emocje. Tak w skrócie można opisać tango. Tuż przed Sylwestrem - najbardziej roztańczoną nocą w roku - sprawdziliśmy skąd pochodzi ten taniec. Jak się okazuje jest to mieszanka elementów afrykańskich i europejskiego szyku. Cykl "Polskieradio.pl na końcu świata" tym razem zawitał w Buenos Aires. Przed milongą zaczerpnęliśmy wiedzy od Mai Tyborskiej z Vayaconmaya.
Zobacz więcej na temat:  polskieradio.pl podróże Buenos Aires Argentyna tango sylwester PolskieRadio.pl na końcu świata TYLKO U NAS

Niespodzianka w miejskiej dżungli [WIDEO]

Cykl "Polskieradio.pl na końcu świata" tym razem prosto z Sao Paulo. To największa aglomeracja w Ameryce Południowej - mieszka tu około 25 milionów ludzi. Wielkie miasto skrywa jednak... wielkie niespodzianki. Pośród betonowych wieżowców i przeszklonych drapaczy chmur można bowiem znaleźć niewielki biały domek. Do kogo należał i jaka jest jego historia? Opowiada o tym Adriana Andrzejewska.
Zobacz więcej na temat:  Brazylia polskieradio.pl PolskieRadio.pl na końcu świata podróże TYLKO U NAS