Nauka

Kup samochód w Internecie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2009 12:18
Od dziś amerykańskie samochody produkowane przez koncern General Motors można kupować w Internecie. Firma zawarła specjalną umowę partnerską z aukcyjnym portalem eBay.

W ten sposób producent aut, który ma poważne problemy finansowe, chce zwiększyć sprzedaż.
General Motors produkuje obecnie cztery marki samochodów, w tym Buick, Chevrolet i GMC. Firma zapowiada, że na eBay'u będzie można kupić każdy model - łącznie w ofercie znajdzie się 20 tysięcy aut. Potencjalnym klientom będzie przedstawiona sugerowana cena, ale każdy będzie mógł negocjować. Po zawartej transakcji trzeba będzie osobiście odebrać auto.

Pilotażowy program na razie dotyczy głównie mieszkańców Kalifornii: udział w projekcie wezmą prawie wszystkie z 250 istniejących w tym stanie salonów. GM już teraz sprzedaje na eBay'u używane auta; zdaniem szefów firmy nowe samochody przyciągną nowych klientów. Koncern General Motors w czerwcu ogłosił niewypłacalność, przed bankructwem uratował go amerykański i kanadyjski rząd. Firma obecnie przechodzi restrukturyzację, do końca przyszłego roku zamierza zamknąć co czwarty z ponad trzech i pół tysiąca salonów w Stanach Zjednoczonych.

Rafał Motriuk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

SAMOCHODY: Co mogą paliwa

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2007 01:09
Napęd wodorowy ma poważne wady, a silniki benzynowe emitują za dużo CO2
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indukcyjne samochody

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2009 14:13
Koreańscy inżynierowie opracowali nową metodę ładowania akumulatorów.
rozwiń zwiń