Polskie Radio
Section05
paliwa

"Orlen robi wszystko, aby ceny paliw należały do najniższych". Obajtek wskazuje konkretne liczby

- Firma, która nie zarabia, będzie się staczać. Aktywa Orlenu to 150 mld zł. Musimy inwestować w odtworzenie tego majątku, 10 mld zł to inwestycje tylko w odtworzenie majątku - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak zaznaczył, Orlen robi wszystko, aby cena paliw w Polsce należała do najniższych w Europie i "to się udaje".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKN Orlen Daniel Obajtek paliwa ceny paliw GOSPODARKA

PR24 Putin omija sankcje UE z pomocą Indii? Jakub Wiech: Rosjanie są zmuszeni sprzedawać ropę taniej

- Indie znalazły furtkę w postaci przerafinowania rosyjskiej ropy, skorzystały też ze znaczących rabatów. Rosjanie przez pewien czas byli zmuszeni do tego, by skorzystać z pośrednictwa gospodarki tego kraju, jako miejsca, gdzie trafia surowiec, którego Europejczycy nie chcieli. W ten sposób Indie stały się kluczowym importerem rosyjskiej ropy - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech, redaktor naczelny portalu Energetyka24.com.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bezpieczeństwo energetyczne paliwa Unia Europejska Rosja Europa ŚWIAT Jakub Wiech Indie sankcje Unii Europejskiej

Indie pomagają Rosji obchodzić sankcje? Borrell: UE musi temu przeciwdziałać

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell twierdzi, że Unia Europejska powinna zaostrzyć politykę wobec Indii, które pomagają Rosji obchodzić sankcje. Jak powiedział Borrell w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "Financial Times", Indie odsprzedają do Europy rosyjską ropę w postaci paliwa rafinowanego, w tym diesla.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rosja sankcje Unii Europejskiej ropa naftowa paliwa

Rząd przyspiesza budowę małych reaktorów jądrowych. Sasin: zaoszczędzimy 20 miesięcy

- Transformacja energetyczna to nie jest zadanie na jedną kadencję ani na dwie, to jest bardzo długi proces, który musi być prowadzony w sposób konsekwentny - mówił w niedzielę w Warszawie wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin GOSPODARKA energetyka Daniel Obajtek elektrownia atomowa Orlen ropa naftowa paliwa gaz Rafineria Gdańska PGNiG