Kultura

Kino ery techno

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2011 17:52
- Film "Wkraczając w pustkę" Aspara Noé działa na naszą podświadomość i emocje podobnie jak muzyka techno – uważa krytyk filmowy Jan Topolski.
Audio

Gaspar Noé, francuski reżyser i scenarzysta, konsekwentnie przekracza obyczajowe tabu. Zdaniem Jana Topolskiego, gościa Trójkowej audycji "Fajny film wczoraj widziałem", dokonuje tego także w swoim najnowszym filmie.

Bohaterem filmu "Wkraczając w pustkę" jest Oscar, diler narkotyków, który z siostrą Lindą mieszka w Tokio. Rodzeństwo łączy silna więź. Pewnej nocy, Oscar zostaje złapany i postrzelony przez policję. Umiera. Jego duch pozostaje jednak wierny obietnicy złożonej siostrze - że nigdy jej nie zostawi. Od tego momentu akcję filmu śledzimy z perspektywy ducha.

Zdaniem Jana Topolskiego trudno przejść obojętnie wobec tego filmu. - Dotyka on spraw ekstremalnych - śmierci, reinkarnacji, miłości, seksu – dodaje gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Film 21 stycznia trafił na ekrany polskich kin.

Aby dowiedzieć się więcej na temat filmu, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

(mz)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Wujek Boonmee powraca do wcześniejszych wcieleń

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2011 17:00
Długo oczekiwany, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes, film tajskiego reżysera Apichatponga Weerasethakula trafił w piątek do polskich kin.
rozwiń zwiń