Polskie Radio
Section05
Tokio

Po spotkaniu szefów MSZ V4 i Japonii. Rau: Tokio zainteresowane współpracą z Trójmorzem

- Japonia jest zainteresowana Inicjatywą Trójmorza - tak powiedział minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau po spotkaniu w Warszawie z szefem japońskiego MSZ Toshimitsu Motegi. Przedstawiciel władz w Tokio był gościem specjalnego spotkania szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Japonia Trójmorze Zbigniew Rau grupa wyszehradzka MSZ Andrzej Duda Tokio NATO

Za 100 dni Polskie Radio poinformuje o pierwszych medalach

Za 100 dni w Tokio sportowcy rozpoczną rywalizację o medale na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Na antenach Polskiego Radia i specjalnym serwisie na portalu PolskieRadio24.pl będzie można śledzić wydarzenia w Japonii. W Muzeum Sportu odbyła się debata poświęcona relacjonowaniu igrzysk olimpijskich w prasie, radiu i telewizji na przestrzeni lat. 
Zobacz więcej na temat:  igrzyska olimpijskie igrzyska Tokio Tokio 2020 SPORT

TYLKO U NAS Tokio walczy z czasem, problemy się piętrzą. Nie tylko sportowcy muszą się liczyć z permanentną kontrolą

Początek kwietnia, czyli niewiele ponad sto dni do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Tokio. W Kraju Kwitnącej Wiśni wciąż trwa wyścig  z czasem i... z koronawirusem. Ci, którzy przyjadą na igrzyska będą poddani permanentnej kontroli. W smartfonie każdego z nich zostanie zamontowana specjalna aplikacja, śledząca każdy ruch.
Zobacz więcej na temat:  igrzyska olimpijskie Tokio Tokio 2020

"Priorytetem jest zapewnienie ciągłości jego funkcjonowania". Anna Krupka o sporcie w czasie pandemii

- Jest to o tyle istotne, iż kadry przygotowują się do ważnych wydarzeń sportowych, przede wszystkim do igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 igrzyska olimpijskie pandemia koronawirus igrzyska Tokio SPORT kadra polski