Kultura

Wielkie muzyczne hity, które nie dostały Oscara. Czy dostanie go Justin Timberlake?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 12:15
Wśród nominacji do Oscarów wielokrotnie pojawiały się piosenki, które przeszły do historii muzyki. Nie zawsze jednak utwory te trafiały w gusta Amerykańskiej Akademii Filmowej. Czy wiecie, że Oscara nie dostała np. ścieżka dźwiękowa z filmu "Bodyguard"?

Ula Kaczyńska, dziennikarka portalu PolskieRadio.pl i radiowej Czwórki przypomniała więcej wybitnych, a niedocenionych utworów. 

oscar oscary 1200 free
Oscary 2017. Serwis specjalny

Wspominała także najczęściej nagradzanych artystów oraz oscarowe piosenki, które pamięta chyba każdy z nas.

A jak Ula Kaczyńska ocenia szanse tegorocznych kandydatów? Na pewno wśród faworytów jest film "La la land", ponieważ o tytuł najlepszej piosenki walczyć będą aż dwie kompozycje z tej produkcji. - Ale ma on groźnego rywala. Mowa o Justinie Timberlake'u, który nagrał przebojową piosenkę do nieco mniej udanego filmu "Trole" - mówi dziennikarka. Komu to Ula Kaczyńska przyznałaby Oscara za piosenkę? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

bk

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

"La la land" z Oscarem? Urzekający czar musicali

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 15:45
- Nie ma już aktorów, którzy są przypisani danym gatunkom - mówi w kontekście obsady filmu "La la land" dziennikarz Czwórki, Błażej Hrapkowicz. Czy Emma Stone i Ryan Gosling sprawdzili się w roli aktorów musicalowych?
rozwiń zwiń