Kultura

Legendarny scenarzysta przyjedzie do Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 12:24
Syd Field stworzył formę scenariusza, z której korzystają dziś wszyscy. W maju poprowadzi w Gdyni warsztaty. Zapisy trwają.

Syd Field jest od lat konsultantem scenariuszowym takich studiów filmowych, jak 20th Century Fox, Disney, czy Universal. Od lat prowadzi także wykłady i warsztaty scenariuszowe. Hollywood Reporter nazywa go "najbardziej wziętym nauczycielem scenopisarstwa na świecie".

Na przełomie lat 70. i 80. skodyfikował on teorię trzyaktowej struktury scenariusza filmowego. Jego podejście zrewolucjonizowało sposób myślenia scenarzystów.

W tym roku, podczas Gdynia Film Festival Syd Field poprowadzi dwudniowy kurs scenariuszowy, podczas którego opowie m.in. o kreowaniu postaci filmowych, planowaniu punktów zwrotnych fabuły oraz o definiowaniu bohaterów filmowych poprzez akcję.

Kurs odbędzie się 9 i 10 maja podczas 37. Gdynia Film Festival. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Termin zapisów upływa 15 kwietnia. Liczba miejsc jest
ograniczona. Szczegóły na stronie festiwalu.


usc

Zobacz więcej na temat: Gdynia POLSKA Hollywood
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Brakuje nam pomysłów na dobre filmy

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2011 11:25
Scenarzyści piszą o sprawach błahych, miałkich, wtórnych, bo nie interesują się rzeczywistością - uważa reżyser Feliks Falk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scenarzysta: piekielnie frustrujący zawód

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2012 11:05
Została scenarzystką, ponieważ woli pisać niż mówić. Ostatnio zajmuje się scenariuszem do serialu "Życie nad rozlewiskiem". – Pisze się od serca, ogląda od zewnątrz – mówiła w Czwórce Małgorzata Sobieszczańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdynia Film Festival przyjdzie z wiosną

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 10:05
- Nie chcę, żeby w Gdyni pojawiły się filmy nieudane, nie skłaniające do dyskusji. Pozostajemy także przy międzynarodowym jury - zapowiada dyrektor artystyczny. Pierwsze projekcja 7 maja.
rozwiń zwiń