Kultura

Avengers 3D: życiowe rozterki superbohaterów

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 23:57
Od dziś w kinach film, który na świecie zarobił już 600 milionów dolarów. To ogromny sukces, bo pomysł jest przewrotny. Superbohaterowie nie walczą, tylko przez większość czasu wzajemnie sobie dogryzają.
Czarna Wdowa
Czarna WdowaFoto: mat.prasowe

W jednej z pierwszych scen "Avengers 3D" Czarna Wdowa (Scarlett Johansson) siedzi przywiązana do krzesła. Nad nią stoi rosyjski wojskowy z obcęgami w ręce, już ma się zabrać do wyrywania jej zębów trzonowych, ale wtedy dla Wdowy sytuacja robi się już trochę nużąca. W roli paskudnie pokiereszowanego przez superbohaterkę wojskowego występuje nie kto inny, tylko sam Jerzy Skolimowski!

/ Błyskotliwych dialogów i małych scen-perełek w tym filmie akcji (!!!) jest dużo więcej. Po wyjściu z kina, nie dziwi już, że na całym świecie ekranizacja serii komiksowej Marvela "Avengers" (Mściciele) zarobiła już bajońską kwotę ponad 600 milionów dolarów. Avengers, czyli szóstka wspaniałych: Black Widow (Scarlett Johansson), Iron Man (Robert Downey Jr), Captain America (Chris Evans), Dr Bruce Banner, czyli Hulk (Mark Ruffalo), Thor (Chris Hemsworth) i Hawkeye (Jeremy Renner) musi przełamać niechęć i zacząć działać wspólnie, by pokonać inwazję z kosmosu. Przeciwko nim staje Loki (Tom Hiddleston), który swoją wycofaną, buzującą grozą rolą kradnie cały film.

Kiedy akcja przyspiesza jest oczywiście sporo CGI, w ogromnych, generowanych komputerowo eksplozjach wybuchają całe nowojorskie ulice. Ale najciekawsze, najśmieszniejsze i najbardziej ludzkie są sceny, gdy superbohaterowie próbują się dopiero ze sobą dogadać. Jak dla mnie ich krótkie rozmówki mogłyby trwać przez bite dwie godziny filmu. A scena, gdy Hulk nic sobie nie robi z tego, że Loki jest groźnym bogiem i wbija go pięścią w beton? Najlepsza.

/

Urszula Schwarzenberg-Czerny

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Film "Avengers" zwrócił się po trzech dniach

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:57
W ciągu trzech dni wyświetlania obraz Jossa Whedona zarobił w USA 200,3 mln dolarów.
rozwiń zwiń