Kultura

Oscary 2013: kontrowersje wokół prowadzącego

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 10:23
O tym, że prowadzenie oscarowej ceremonii nie jest łatwe przekonał się popularny amerykański satyryk Seth MacFarlane, twórca kreskówki "Family Guy" oraz filmu "Ted".
Audio
Seth MacFarlane podczas oscarowej gali
Seth MacFarlane podczas oscarowej galiFoto: PAP/EPA/MICHAEL YADA

Choć czasami zabawny okazał się kontrowersyjnym prowadzącym, a po niektórych jego żartach w Sali rozlegał się pomruk zamiast oklasków.

MacFarlane miał wnieść do oscarowej ceremonii powiew świeżości oraz cięty dowcip. Jednak z kilkudziesięciu jego scenicznych żartów, tylko niektóre naprawdę rozbawiły publiczność.

- Nie mogę uwierzyć, że tu jestem. Ogląda nas miliard ludzi. Prowadzę tę ceremonię tylko dlatego, że inni odmówili - stwierdził. Satyryk skomentował też nominację dla 9-letniej aktorki Quvenzhane Wallis. - Żeby uzmysłowić wam jaka jest młoda, powiem, że dopiero za 16 lat będzie za stara dla George’a Clooneya- mówił.

MacFarlane nie tylko opowiadał żarty i zapowiadał kolejne nagrody, ale również śpiewał. Publiczność z mieszanymi uczuciami przyjęła jednak wykonany przez niego utwór "Widziałem twoje piersi".

Najbardziej kontrowersyjne, ale i najśmieszniejsze żarty MacFarlane włożył w usta bohatera swego filmu Teda. Niedźwiadek domagał się między innymi, aby ujawnić mu, gdzie odbywa się słynna po oscarowa orgia.

IAR, tjZobacz więcej na temat: Oscary 2013
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Oscary 2013: Adele triumfowała dzięki Bondowi - relacja z gali

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 10:58
Najlepszym filmem ogłoszono "Operację Argo". Statuetkami uhonorowano aktorów: Jennifer Lawrence, Daniela Day-Lewisa, Anne Hathaway i Christopha Waltza. Najlepszą piosenką okazał się hit "Skyfall" z najnowszej części przygód Jamesa Bonda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscary 2013 rozdane! Poznaj zwycięzców

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 00:55
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscary 2013 z polskim akcentem. "Jest się z czego cieszyć"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 08:03
- Cieszę się ogromnie z nagród, które też przypadają polskiemu dystrybutorowi, czyli Gutek Film, dla obrazów "Miłość" - najlepszy film nieanglojęzyczny i "Sugar Man" - najlepszy film dokumentalny - mówi Szymon Holcman.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bogdan Zdrojewski: nie oglądałem Oscarów

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 08:30
- Tegoroczne Oscary nie przejdą do historii jako przełomowe dla filmu - powiedział w radiowej Trójce minister kultury Bogdan Zdrojewski.
rozwiń zwiń