Polskie Radio
Section05
Bogdan Zdrojewski

PR24 Wcześniejsze wybory sposobem rządu na prezydenckie weta? Zdrojewski: to ostateczność

- Przedterminowe wybory parlamentarne powinny się zdarzyć tylko i wyłącznie wtedy, gdy wszystkie furtki, deklaracje, próby kohabitacji z prezydentem spełzną na niczym, zakończą się kompletną porażką - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Zdrojewski z PO-KO. Podkreślił, że deklaracje prezydenta rokują na współpracę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzybowski polityka Polska 2050 Bogdan Zdrojewski prezydent rząd wybory w Polsce

Spotkanie marszałka Sejmu z prezydentem ws. Wąsika i Kamińskiego. Zdrojewski: nie widzę tu pola kompromisu

Bogdan Zdrojewski (KO) szef sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu odniósł się w Programie 1 Polskiego Radia do sprawy posłów - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Przypomniał, że był apel Szymona Hołowni, by do czasu wyjaśnienia spornych kwestii nie brali udziału w obradach Sejmu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Bogdan Zdrojewski Marszałek Sejmu Szymon Hołownia Mariusz Kamiński Maciej Wąsik

Zdrojewski ujawnia, co będzie w nowej ustawie medialnej. "Likwidacja obecnego abonamentu jedną z kluczowych decyzji"

- Jestem przekonany, że w 2024 r. podejmiemy prace nad nową ustawą medialną. One nie powinny być realizowane w pośpiechu. Natomiast z pewnością jedną z kluczowych decyzji będzie likwidacja obecnie funkcjonującego abonamentu - powiedział przewodniczący sejmowej komisji kultury Bogdan Zdrojewski (KO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne Bogdan Zdrojewski

Rada Mediów Narodowych do likwidacji? Zdrojewski: projekt ustawy w tej sprawie zostanie złożony

- Powinny powstać dwie ustawy albo proces zmian w mediach publicznych powinien dokonywać się w dwóch etapach. W pierwszej kolejności należy zlikwidować Radę Mediów Narodowych. Projekt ustawy zostanie złożony w pierwszym kwartale przyszłego roku - zapowiedział Bogdan Zdrojewski (KO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media publiczne Bogdan Zdrojewski Rada Mediów Narodowych KRRiT

PR24 "Nikt w rządzie PO-PSL nie chciał dzielić Polski w ten sposób". Zdrojewski o strategii obrony na Wiśle

- To są rozmaite warianty, które nie wchodzą w rachubę, kiedy jesteśmy państwem sprawnie zarządzanym - powiedział w Polskim Radiu 24 senator KO Bogdan Zdrojewski, broniąc strategii rządu PO-PSL dotyczącej obrony Polski na linii Wisły. Podkreślił, że to "ewentualne warianty, nie mające żadnego pokrycia w realnym życiu". 
Zobacz więcej na temat:  Bogdan Zdrojewski Platforma Obywatelska Wojsko Polskie polityka

"Każdy ma prawo do zmiany zdania". Zdrojewski tłumaczy decyzję o przyjęciu Kołodziejczaka na listy KO

- Każdy ma prawo do zmiany zdania. Kołodziejczak nie jest przyjęty do PO. Jest jednym z koalicjantów, wśród których panują różne poglądy. Ocena tego co robi PiS łączy niektóre środowiska i tak to należy potraktować - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia senator PO Bogdan Zdrojewski. Polityk skomentował w ten sposób przyjęcie na listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej Michała Kołodziejczaka z Agrounii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka referendum Bogdan Zdrojewski Paweł Zieliński

PR24 Agresywne wypowiedzi polityków opozycji. Tusk mówił o "mordercach". Zdrojewski: czasem używam jeszcze mocniejszych słów

Lider PO Donald Tusk podczas wiecu w Poznaniu stwierdził, że "dzisiaj władza to są seryjni zabójcy kobiet". Zapytany o te słowa senator PO Bogdan Zdrojewski stwierdził w Polskim Radiu 24, że on czasem używa "jeszcze mocniejszych słów". Politycy PiS tymczasem apelują o zaprzestanie siania nienawiści.
Zobacz więcej na temat:  Bogdan Zdrojewski Platforma Obywatelska PO opozycja polityka Polskie Radio 24 POLSKA

Współpraca PSL i Polski 2050. Bogdan Zdrojewski: spodziewałem się ogłoszenia wspólnego startu w wyborach

Bogdan Zdrojewski z Koalicji Obywatelskiej powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że PSL i partia Szymona Hołowni szukają dla siebie innego wyjścia niż samodzielny start. Jego zdaniem spowodowane jest to niesatysfakcjonującymi sondażami.
Zobacz więcej na temat:  partie polityczne Bogdan Zdrojewski PSL Szymon Hołownia Platforma Obywatelska wybory w Polsce POLSKA polityka Trójka Dariusz Wieczorkowski

Lipiec: PiS zawsze stało na gruncie budowania jednej wielkiej wspólnoty narodowej

- W sytuacjach kryzysowych udawało się nam - co prawda na krótki czas - tworzyć wspólnoty ponad podziałami nie tylko politycznymi - powiedział na antenie Polskiego Polskim Radia 24 Krzysztof Lipiec (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem był również Bogdan Zdrojewski (Platforma Obywatelska). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki polityka PO PiS POLSKA wojna na Ukrainie wojna 2022 Bogdan Zdrojewski