Kultura

Festiwal w Awinionie zakończony

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2009 08:55
Sztuka „Kazimierz i Karolina" Odona von Horvatha zakończyła 63. Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Awinionie.

Od 7 lipca festiwalowe przedstawienia obejrzało 125 tysięcy widzów.
Kończące festiwal przedstawienie „Kazimierz i Karolina" odbyło się na głównej scenie festiwalu - na Dziedzińcu Honorowym Pałacu Papieskiego w Awinionie. Widzowie festiwalu mogli obejrzeć holenderską wersję sztuki austriackiego dramaturga. Przedstawienie wyreżyserował Johan Simons, a autorem opracowania muzycznego jest Paul Koek. Ci dwaj artyści współpracują już od wielu lat i specjalizują się w spektakularnych przestawieniach muzycznych.
Tegoroczny festiwal w Awinionie koncentrował się na kulturze basenu Morza Śródziemnego. Stało się tak głównie za sprawą gościa honorowego festiwalu, którym był Kanadyjczyk libańskiego pochodzenia Wajdi Mouawad. W Awinionie można było obejrzeć kilka jego przedstawień.
Za ważne wydarzenie tegorocznego festiwalu krytycy uznali również występ Nowego Teatru z Warszawy, który wystawił „(A)pollonię" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

"Le Figaro" rozpoczął podsumowania Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Awinionie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2009 12:18
Do najlepszych przedstawień festiwalu gazeta zaliczyła "(A)pollonię" warszawskiego Nowego Teatru w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

(A)pollonia doceniona w Awinionie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2009 16:28
Fracuski dziennik "Le Figaro" rozpoczął podsumowania kończącego się jutro Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Awinionie. Do najlepszych przedstawień festiwalu gazeta zaliczyła "(A)pollonię" warszawskiego Nowego Teatru w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.
rozwiń zwiń