X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Tajemnice moskiewskiego metra

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2011 14:40
Katarzyna Nowak wraz ze swoim gościem Dmitrijem Głuchowskim zabiera nas w podróż do pełnego tajemnic świata moskiewskiego metra.
Audio

Gość dwójkowej audycji "Świat młodych", rosyjski dziennikarz i pisarz, Dmitrij Głuchowski, jest autorem postapokaliptycznych bestsellerów "Metro 2033" i "Metro 2034".

Rosyjski pisarz zdradza swe metody pisarskie, opowiada o pisaniu powieści w Internecie, reagowaniu na komentarze w sieci. Głuchowski przyznaje, że "Metro 2033" pisał na bieżąco, bez planu, i interakcje z czytelnikami bardzo mu pomogły w rozwoju akcji powieści. W przypadku "Metra 2034" ten sposób pisania obrócił się jednak przeciwko autorowi. Czytelnicy oczekiwali takiej samej współpracy jak przy poprzedniej książce, tymczasem Głuchowski przed przystąpieniem do pisania już wiedział, jaką historię chce opowiedzieć i jak ją zakończyć. Internetowi komentatorzy chcieli kontynuacji "Metra 2033", co nie było zgodne z ideą autora. Nie zmieniło to jednak faktu, że wirtualna wersja powieści cieszyła się ogromną popularnością.

Dmitrij Głuchowski upatruje ogromną siłę, która pomaga popularyzować literaturę, upowszechnia czytelnictwo. Zdaje sobie też sprawę, że zaledwie co piąty internetowy czytelnik kupi jego książkę w wersji papierowej.

Dmitrij Głuchowski opowiedział Katarzynie Nowak również o moskiewskim metrze, które do dziś kryje ogromne tajemnice. Jego tunele, tajne korytarze były jedną z inspiracji autora przy pisaniu powieści. (Nawet niektórzy moskwiczanie nie zdają sobie sprawy, że metro rosyjskiej stolicy to ogromny schron przeciwatomowy. Jego część o nazwie Metro 2 do dziś jest objęte tajemnicą państwową).

O czytelnictwie w Moskwie, tematach poruszanych przez rosyjskich autorów oraz dlaczego jakuccy szamani nie chcą wchodzić do moskiewskiego metra można się dowiedzieć, klikając w ikonę dźwięku "Dmitrij Głuchowski" w boksie "Posłuchaj” po prawej stronie.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Świat młodych: „Nielegalne związki” Grażyny Plebanek

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2010 13:21
28 kwietnia 2010, godz. 21:30
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z książką w pociągu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2010 08:00
"Wyspa" Dimitrijeja Strelnikoffa to bardzo tajemnicza powieść drogi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Toksymia na Grochowie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2010 08:00
Małgorzata Rejmer swój debiut literacki miała w wieku 13 lat, dziś powraca powieścią "Toksymia".
rozwiń zwiń