Polskie Radio
Section05
Bruksela

Szczyt UE w Brukseli 2017: Porozumienie w sprawie Brexitu

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział po szczycie unijnym, że znalezienie kompromisu w kwestii migracji będzie bardzo trudne, ale kraje UE muszą zrobić wszystko, by go osiągnąć. O szczycie UE w Brukseli mówił w audycji Świat w Powiększeniu prof. Aleksander Gubrynowicz z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 grupa wyszehradzka Węgry Bruksela Rada Europejska Unia Europejska uchodźcy imigracja

Bruksela. Szczyt UE o Brexicie i strefie euro

Unijny szczyt w Brukseli bez przełomu w sprawie migracji. Kraje członkowskie podzielone. Europejscy liderzy ponad 3 godziny rozmawiali na ten temat podczas kolacji. Różnice zdań dotyczą nie tylko obowiązkowego podziału uchodźców, ale i tego, czy decyzja w sprawie reformy prawa azylowego ma zapaść jednomyślnie, czy też większością głosów. O szczycie UE w Brukseli mówili w audycji Debata Dnia Zuzanna Dąbrowska (Radio Maryja), Jakub Jałowiczor („Gość Niedzielny”) i Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Brexit Wielka Brytania Londyn Mateusz Morawiecki Bruksela Viktor Orban

Morawiecki: nasze podejście w sprawie uchodźców ma coraz większe zrozumienie

Premier Mateusz Morawiecki przybył w czwartek z pierwszą zagraniczną wizytą do Brukseli, gdzie bierze udział w szczycie unijnym. Spotka się też z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i - wraz z szefami rządów państw V4 - z premierem Włoch i szefem Komisji Europejskiej. O szczycie unijnym w Brukseli mówił w audycji Północ-Południe ekspert ds. międzynarodowych Krzysztof Kokoszczyński. Szczyt komentował też w PR24 politolog prof. Tomasz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Bruksela Unia Europejska grupa wyszehradzka PESCO migracja uchodźcy NATO