X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Fascynujący i bulwersujący spektakl Lupy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 10:36
We francuskiej prasie ukazały się entuzjastyczne recenzje przedstawienia Krystiana Lupy "Persona, Marilyn".
Audio
  • Spektakl "Persona, Marilyn" w Paryżu - relacja Tomasza Siemieńskiego, Paryż (IAR)

Katolicki dziennik "La Croix" pisze o "fascynującym i bulwersującym" przedstawieniu przywołującym postać Marilyn Monroe. Autor recenzji podkreśla znakomitą rolę Sandry Korniak, która - jego zdaniem - nie gra amerykańskiej gwiazdy, ale po prostu jest nią na scenie. Ta "bajeczna" polska aktorka "łączy się w jedno" z Marilyn Monroe "dzięki swojej grze o płomiennej intensywności".

Zdaniem poświęconego kulturze tygodnika "Les Inrockuptibles", "ostatnie godziny życia Marilyn Monroe stają się w oczach Polaka Krystiana Lupy płomienną drogą krzyżową godną pasji Chrystusa". Również autor tej recenzji zwraca uwagę na znakomitą grę Sandy Korzeniak.

Dziennik "L’Humanité" pisze o przedstawieniu "Persona, Marilyn" jako o "eksperymencie teatralnym o wyjątkowej radykalności". Zdaniem francuskiego krytyka, spektakl Krystiana Lupy jest "głęboką analizą zniszczonej psychiki tej bulwersującej bogini kina", jaką była Marilyn Monroe.

Przedstawienie Teatru Dramatycznego z Warszawy będzie w tym tygodniu wykonywane na scenie teatru w Nanterre pod Paryżem.

Aby dowiedziec się wiecej, wystarczy kliknąć w ikone dźwięku, który znajduje się w boksie "Posłuchaj" po prawej strnie artykułu.

(mz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni