Polskie Radio
Section05
Krystian Lupa

Dramaturg Marek Kochan: teatr potrzebuje tekstu

- Jeżeli weźmiemy, powiedzmy, uznawanego do niedawna za najwybitniejszego twórcę polskiego teatru, czyli Krystiana Lupę, to jego najlepsze spektakle powstawały wtedy, kiedy mierzył się z dobrą, mocną, wyrazistą literaturą, na przykład z tekstami Thomasa Bernharda - mówił w Dwójce dramaturg Marek Kochan.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Jakub Moroz TEATR dramat pisarze i poeci Marek Kochan Grzegorz Jarzyna reżyser spektakl literatura

Krystian Lupa - wielki wizjoner polskiego teatru. Próba portretu wielowymiarowego w audycji "W antrakcie"

Profesor Krystian Lupa to niewątpliwie wielki wizjoner polskiego teatru, uznany reżyser teatralny znany na całym świecie, pedagog, pisarz, filozof. Bardziej doceniany we Francji niż w Polsce ze względu na poetykę snu, niezwykłą sceniczną, autorską narrację i przywiązanie do słowa. Audycja "W antrakcie" poświęcona została jego niezwykłej sylwetce, na kilka dni przed osiemdziesiątymi urodzinami profesora.
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz TEATR KULTURA Trójka

Krystian Lupa ponownie zaprasza do Wrocławia: "Elżbieta II" już za rok

Minęło osiem lat, od kiedy wybitny reżyser Krystian Lupa reżyserował w nadodrzańskim grodzie. Wtedy była to adaptacja prozy Thomasa Bernharda: "Wycinka. Holzfällen", tym razem artysta także sięgnął po dzieło tego samego autora: to sztuka "Elżbieta II". Premiera przewidywana jest dokładnie za rok, na przełomie listopada i grudnia.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR Wrocław Thomas Bernhard premiera Katarzyna Cygler Trójka spektakl