X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Matysiakowie

Maria Chludzińska

24.02.2016 08:00
Maria Chludzińska
Maria Chludzińska

Wieloletni kierownik i organizator produkcji Teatru Polskiego Radia (od końca lat 40.), inspicjent powieści radiowych: „W Jezioranach” oraz „Matysiakowie”. Z powieścią radiową „Matysiakowie” współpracuje na stałe od 2001 roku (również często użycza głosu epizodycznym postaciom).

Inspicjenturę i organizowanie nagrań w „Matysiakach” przejęła po śmierci Zofii Bajdy-Szymańskiej. – Maria Chludzińska to żywa legenda radiowego teatru. To ktoś, bez którego obecności trudno sobie wyobrazić to miejsce. Jej głos i poczucie humoru znają wszyscy. Ileż to pokoleń aktorów słyszało ją, gdy mówiła o radiowym teatrze: „Istny dom wariatów. Cholera jasna!” – cytat z wypowiedzi Dyrektora Teatru PR – Janusza Kukuły. Za swoją pracę i zaangażowanie uhonorowana została w roku 2011 Honorowym Wielkim Splendorem, nagrodą, jaką zespół Teatru Polskiego Radia przyznaje wybitnym współpracownikom za ich zaangażowanie i wkład w rozwój radia artystycznego. Jest też laureatką Honorowego Złotego Mikrofonu (2011) dla twórców i realizatorów powieści radiowej „Matysiakowie”.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak