X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Matysiakowie

Dorota Matysiakowa

20.03.2016 08:00
DOROTA MATYSIAKOWA – (z domu Morawska), żona Gienka. Urodziła się w Kaliszu, wychowywana po śmierci swoich rodziców przez ciotkę Karolinę, skończyła studia polonistyczne i podjęła pracę w jednym z warszawskich liceów ogólnokształcących, w którym po pewnym czasie została dyrektorem.
Ewa Kania
Ewa Kania

W 1990 roku wyszła za mąż za Gienka Matysiaka, a następnie wraz z nim adoptowała dziewczynkę z domu dziecka – Justynę, która w krótkim czasie stała się dla niej ukochaną córką. W 2006 roku została odwołana ze stanowiska dyrektora szkoły. Przez krótki czas bezrobotna. Obecnie (od 2007 r.) nauczycielka w Kolegium Służb Społecznych na Saskiej Kępie w Warszawie. Ma dwóch braci: Zenka i Edmunda (Mundka). W tej chwili opiekuje się Michałem Morawskim – synem Zenka i Anki.

Ewa Kania – aktorka filmowa, teatralna i radiowa, również reżyser dubbingu. Ukończyła PWST w Warszawie w 1968 r. Tegoż roku debiutowała w teatrze. Związana z teatrami: Juliusza Osterwy w Lublinie (1969-1972), zagrała tu m.in.: Helenkę w „Panu Jowialskim” A. Fredry, Marię w „Czasu jutrzennego” J. Czechowicza; w teatrze Ziemi Mazowieckiej (1972-1975) Alinę w „Balladynie” J. Słowackiego, Katarzynę w „Nocy cudów” K. I. Gałczyńskiego; w Teatrze Nowym (1975-1989) w Warszawie m.in. „Sąd nieostateczny”, „Grube ryby”, „Horsztyński”, „Sen nocy letniej”, „Kot w butach”, „Akt przerywany”, Perykles władca Tyru”.

Gra w serialach telewizyjnych: „Na dobre i na złe”, „Klan”, „Kryminalni”, „Jest jak jest”, „Pierwsza miłość”. Od 2001 r. wciela się w postać Doroty Matysiakowej w powieści radiowej „Matysiakowie”.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak