Czerwiec 76walki uliczne
Section01
Section02
Protesty zaczęły się w Radomiu. Tysiące ludzi wyszło na ulice
Protesty zaczęły się w Radomiu. Tysiące ludzi wyszło na ulice Rano 25 czerwca 1976 roku rozpoczął się strajk w radomskich Zakładach Metalowych im. gen. Waltera. Blisko tysiąc robotników ruszyło na ulice miasta. więcej
Polskie Radio milczało
25 czerwca 1976 roku Polskie Radio w żadnym komunikacie nie poinformowało słuchaczy, że w blisko 70 zakładach pracy zastrajkowali robotnicy. Z eteru płynęło propagandowe przesłanie władz PRL. Radio milczało również w sprawie brutalnej rozprawy ZOMO i milicji z manifestującymi w Radomiu i Ursusie.
Section04
Z Archiwum Polskiego Radia
Rząd wycofuje podwyżki

- Jest to potwierdzenie demokratycznych zasad, którymi kierują się partia i rząd - fragment telewizyjnego wystąpienia premiera Jaroszewicza. (PR, 25.04.1976)

Nasz postęp gospodarczy budzi podziw świata

- To, co robi rząd potwierdza, że nasza partia zawsze działa dla ludzi i przez ludzi - mówił Maciej Szczepański, prezes Polskiego Radia i Telewizji. (PR, 25.06.1976)

Całym sercem przyłączam się do Edwarda Gierka

- W Radomiu i Ursusie miały miejsce wypadki haniebne. Doszło do anarchii sprzecznej z socjalizmem - mówił Maciej Szczepański, prezes Polskiego Radia i Telewizji. (PR, 25.06.1976)

Kraj rozwija się dynamicznie

Wiadomości radiowej Jedynki - "7 dni w kraju i na świecie" informuje o dynamicznym rozwoju kraju i wycofaniu podwyżek przez rząd Piotra Jaroszewicza. (PR, 26.06.1976)

Section06
Spojrzenie po latach