X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Czerwiec 76walki uliczne
Section01
Section02
Protesty zaczęły się w Radomiu. Tysiące ludzi wyszło na ulice
Protesty zaczęły się w Radomiu. Tysiące ludzi wyszło na ulice Rano 25 czerwca 1976 roku rozpoczął się strajk w radomskich Zakładach Metalowych im. gen. Waltera. Blisko tysiąc robotników ruszyło na ulice miasta. więcej
Polskie Radio milczało
25 czerwca 1976 roku Polskie Radio w żadnym komunikacie nie poinformowało słuchaczy, że w blisko 70 zakładach pracy zastrajkowali robotnicy. Z eteru płynęło propagandowe przesłanie władz PRL. Radio milczało również w sprawie brutalnej rozprawy ZOMO i milicji z manifestującymi w Radomiu i Ursusie.
Section04
Z Archiwum Polskiego Radia
Rząd wycofuje podwyżki

- Jest to potwierdzenie demokratycznych zasad, którymi kierują się partia i rząd - fragment telewizyjnego wystąpienia premiera Jaroszewicza. (PR, 25.04.1976)

Nasz postęp gospodarczy budzi podziw świata

- To, co robi rząd potwierdza, że nasza partia zawsze działa dla ludzi i przez ludzi - mówił Maciej Szczepański, prezes Polskiego Radia i Telewizji. (PR, 25.06.1976)

Całym sercem przyłączam się do Edwarda Gierka

- W Radomiu i Ursusie miały miejsce wypadki haniebne. Doszło do anarchii sprzecznej z socjalizmem - mówił Maciej Szczepański, prezes Polskiego Radia i Telewizji. (PR, 25.06.1976)

Kraj rozwija się dynamicznie

Wiadomości radiowej Jedynki - "7 dni w kraju i na świecie" informuje o dynamicznym rozwoju kraju i wycofaniu podwyżek przez rząd Piotra Jaroszewicza. (PR, 26.06.1976)

Section06
Spojrzenie po latach