X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Czerwiec 76represje i opozycja
Section01
Section02
Władza mściła się na robotnikach
Władza mściła się na robotnikach Tym razem nie strzelano do ludzi, ale odwet rządzących był brutalny. Aresztowania, nieludzkie pałowania, "ścieżki zdrowia", wieloletnie wyroki więzienia, wyrzucanie z pracy z wilczym biletem. Odpowiedzią na represje było powołanie 23 września 1976 Komitetu Obrony Robotników. więcej
Section04
Z Archiwum Polskiego Radia i BBC
Grozili mi karą śmierci

- Kogo mogli, to łapali, najpierw kobiety. W więzieniu była "ścieżka zdrowia" - okładali pałkami, kopali, wyżywali się całą noc - wspomnienia świadków. (BBC, brak daty)

Wyzywali mnie i straszyli

- Komendant milicji w Ursusie pokazał mi leżącego zakrwawionego mężczyznę i zapytał, czy chcę leżeć obok niego - mówi Halina Sosińska, aresztowana po strajkach. (BBC, brak daty)

"Warchoły- Radom'76"

Reportaż Andrzeja Mędrzyckiego i Andrzeja Maćkowskiego o wydarzeniach w Radomiu w czerwcu 1976 roku. Wspomnienia byłego Sekretarza KW PZPR w Radomiu. (PR, 1981)

Sprawa pani Ewy

Reportaż o rehabilitacji pracowników "Ursusa" i innych zakładów pracy, zwolnionych po czerwcu 1976 roku. Historia bezprawnie zwolnionej Ewy Lewandowskiej. (PR, 24.06.1981)

KOR to moralne zobowiązanie

- Jeździłem na procesy do Radomia i w tamtych dniach stałem się członkiem KOR. Poruszyły mnie niesprawiedliwość i krzywda ludzka - mówił Stanisław Barańczak. (RWE, maj 1981)

Komitet Obrony Robotników

- Konsekwencją czerwca 1976 roku było ukształtowanie się opozycji działającej jawnie, choć nielegalnie – mówił prof. Jerzy Eisler. (PR, 15.12.2004)

Section06
Mówią świadkowie
Antoni Macierewicz:
Antoni Macierewicz: - Rozumieliśmy, że solidarność społeczna i narodowa musi zostać przeciwstawiona komunistycznej władzy. więcej
Section08