Czerwiec 76propaganda PRL
Section01
Section02
Partia z narodem, naród z partią
Partia z narodem, naród z partią! W tamtym czasie Polskie Radio było tubą propagandową władzy komunistycznej. Stanęło po stronie bijących, a nie bitych i zgodnie z partyjnymi dyrektywami piętnowało protestujących "warchołów". więcej
Section04
Z Archiwum Polskiego Radia
Jak Polska długa i szeroka

- Od Bałtyku po Tatry, od Bugu po Odrę przetacza się wielka fala poparcia dla polityki I sekretarza PZPR Edwarda Gierka - słyszymy na antenie. (PR, 26.06.1976)

Za partią i za rządem

- My warszawscy hutnicy zawsze staliśmy za partią i za rządem. Nigdy nie zawiedziemy zaufania towarzysza Gierka - relacja z wiecu w Hucie Warszawa. (PR, 26.06.1976)

Sukces zawdzięczam Polsce Ludowej

- Z goryczą przyjąłem wydarzenia, jakie miały miejsce w Radomiu i Ursusie - wypowiedź Jerzego Rożnieckiego, profesora Akademii Medycznej w Łodzi. (PR, 26.06.1976)

Zawsze z partią i jej kierownictwem

- Oświadczamy dobitnie, że jesteśmy z wami, towarzyszu Gierku - relacja z wiecu we wrocławskich zakładach "Pafawag" popierającego działania partii i rządu. (PR, 26.06.1976)

Aktyw partyjny górników popiera rząd

- Odcinamy się od tych, którzy kierują się własnymi interesami i godzą w politykę naszej partii i rządu - relacja z Kopalni Węgla Kamiennego "Zabrze". (PR, 26.06.1976)

Nieodpowiedzialne wybryki w Radomiu

- My kobiety z "Polskiej Wełny" popieramy partię i rząd, a potępiamy wybryki z Radomia i Ursusa - mówiła pracownica zakładów w Zielonej Górze. (PR, 26.06.1976)

Są siły wrogie naszemu krajowi

- Dziękuję wszystkim ludziom pracy, którzy poparli partię i towarzysza I sekretarza Edwarda Gierka - mówił Bolesław Koperski, I sekretarz PZPR w Łodzi. (PR, 26.06.1976)

Czerwienią się transparenty

"Jesteśmy z wami towarzyszu Gierek", "Nie pozwolimy przerwać dialogu partii z narodem" - to hasła w czasie wieców poparcia dla partii w Warszawie. (PR, 28.06.1976)

Robotnicy Warszawy zawsze z partią!

Relacja z Placu Defilad, gdzie zbierali się robotnicy warszawskich zakładów pracy, aby udać się na wiec poparcia dla władzy na Stadionie X-lecia. (PR, 28.06.1976)

Jesteśmy z towarzyszem Gierkiem

- Nie mamy sprawy większej niż rozkwit socjalistycznej ojczyzny, naszego wspólnego domu - relacja z wiecu poparcia dla partii i rządu z Warszawy. (PR, 28.06.1976)

Towarzysze i obywatele!

- Zewsząd płyną potężne głosy potępienia, gniewu i oburzenia – fragment wystąpienia prezydenta miasta Radomia Tadeusza Karwickiego. (PR, 30.06.1976)

Nad robotnikami czuwa partia

- W naszym mieście nie ma skrzywdzonych robotników - mówił Kazimierz Siuda, robotnik z zakładów im. Waltera na spotkaniu z Edwardem Gierkiem w Radomiu. (PR, czerwiec 1977)

Section06