X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Czerwiec 76propaganda PRL
Section01
Section02
Partia z narodem, naród z partią
Partia z narodem, naród z partią! W tamtym czasie Polskie Radio było tubą propagandową władzy komunistycznej. Stanęło po stronie bijących, a nie bitych i zgodnie z partyjnymi dyrektywami piętnowało protestujących "warchołów". więcej
Section04
Z Archiwum Polskiego Radia
Jak Polska długa i szeroka

- Od Bałtyku po Tatry, od Bugu po Odrę przetacza się wielka fala poparcia dla polityki I sekretarza PZPR Edwarda Gierka - słyszymy na antenie. (PR, 26.06.1976)

Za partią i za rządem

- My warszawscy hutnicy zawsze staliśmy za partią i za rządem. Nigdy nie zawiedziemy zaufania towarzysza Gierka - relacja z wiecu w Hucie Warszawa. (PR, 26.06.1976)

Sukces zawdzięczam Polsce Ludowej

- Z goryczą przyjąłem wydarzenia, jakie miały miejsce w Radomiu i Ursusie - wypowiedź Jerzego Rożnieckiego, profesora Akademii Medycznej w Łodzi. (PR, 26.06.1976)

Zawsze z partią i jej kierownictwem

- Oświadczamy dobitnie, że jesteśmy z wami, towarzyszu Gierku - relacja z wiecu we wrocławskich zakładach "Pafawag" popierającego działania partii i rządu. (PR, 26.06.1976)

Aktyw partyjny górników popiera rząd

- Odcinamy się od tych, którzy kierują się własnymi interesami i godzą w politykę naszej partii i rządu - relacja z Kopalni Węgla Kamiennego "Zabrze". (PR, 26.06.1976)

Nieodpowiedzialne wybryki w Radomiu

- My kobiety z "Polskiej Wełny" popieramy partię i rząd, a potępiamy wybryki z Radomia i Ursusa - mówiła pracownica zakładów w Zielonej Górze. (PR, 26.06.1976)

Są siły wrogie naszemu krajowi

- Dziękuję wszystkim ludziom pracy, którzy poparli partię i towarzysza I sekretarza Edwarda Gierka - mówił Bolesław Koperski, I sekretarz PZPR w Łodzi. (PR, 26.06.1976)

Czerwienią się transparenty

"Jesteśmy z wami towarzyszu Gierek", "Nie pozwolimy przerwać dialogu partii z narodem" - to hasła w czasie wieców poparcia dla partii w Warszawie. (PR, 28.06.1976)

Robotnicy Warszawy zawsze z partią!

Relacja z Placu Defilad, gdzie zbierali się robotnicy warszawskich zakładów pracy, aby udać się na wiec poparcia dla władzy na Stadionie X-lecia. (PR, 28.06.1976)

Jesteśmy z towarzyszem Gierkiem

- Nie mamy sprawy większej niż rozkwit socjalistycznej ojczyzny, naszego wspólnego domu - relacja z wiecu poparcia dla partii i rządu z Warszawy. (PR, 28.06.1976)

Towarzysze i obywatele!

- Zewsząd płyną potężne głosy potępienia, gniewu i oburzenia – fragment wystąpienia prezydenta miasta Radomia Tadeusza Karwickiego. (PR, 30.06.1976)

Nad robotnikami czuwa partia

- W naszym mieście nie ma skrzywdzonych robotników - mówił Kazimierz Siuda, robotnik z zakładów im. Waltera na spotkaniu z Edwardem Gierkiem w Radomiu. (PR, czerwiec 1977)

Section06