X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Powstanie Warszawskie (nowe)
Section04

Nadzieja, która zmienia się w rozpacz. Bohaterstwo,
które zmienia się w tragedię. Walczące miasto,
które zmienia się w cmentarzysko.

63 dni walki z tyranią. 63 dni wiary w wolność.

- Obszar zajęty przez powstańców
- Obszar zajęty przez Niemców
- Obszar najzacieklejszych walk
Section06
Section07
Section08
Rzeź Woli - nierozliczona zbrodnia
Rzeź Woli - nierozliczona zbrodnia - Rzeź Woli była największą jednostkową zbrodnią na ludności cywilnej podczas niemieckiej okupacji. Od początku chciano zacierać jej ślady – wyjaśniała prof. Wanda Jarząbek z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. więcej
Nierozliczone ludobójstwo

- Wciąż trwa zbieranie dokumentacji o największym ludobósjtwie II wojny światowej - mówi Piotr Gursztyn, autor książki "Rzeź Woli - zbrodnia nierozliczona". (PR, 26.08.2015)

Cudem uratowani

- Mordowali personel medyczny przy dzieciach. Szłam po kortytarzu w kapciach przesiąkniętych krwią - reportaż o czarnej sobocie w Szpitalu Wolskim. (PR, 5.08.2013)

To było bestialsto

- Widzieliśmy, jak szkopy bestialsko mordowali cywilów i dzieci – mówił plutonowy podchorąży "Ireneusz". (RWE, sierpień 1965)

Polskie Radio w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego
Polecane serwisy
Współpraca
Opracowanie mapy i kalendarium na podstawie: Andrzej Kunert, Wielka Ilustrowana Encyklopedia Powstania Warszawskiego; Władysław Bartoszewski, Dni walczącej stolicy; Mapa na podstawie pracy Zygmunta Walkowskiego w Kronice Powstania Warszawskiego Andrzeja Kunerta.
Section025