X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Święta Bożego Narodzenia w Polskim Radiu

Świąteczna atmosfera w naszych rękach

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2011 16:09
- Czas szybko mija i trudno zatrzymać się w pędzie, dobrze przygotować do świąt. Ale staramy się wygospodarować czas na wspólne z dziećmi przygotowanie ozdób choinkowych, bo to właśnie tworzy atmosferę wspólnie spędzonych świąt - mówią bohaterowie reportażu.
Audio
  • Reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej "Rodzina"
Świąteczna atmosfera w naszych rękach
Foto: Glow Images/East News

Iza i Maciek, rodzice Ludwika, Hani, Ignacego i Róży na swoim przykładzie pokazują, że mimo absorbującej pracy zawodowej, daje się pielęgnować miłość i dużo uwagi poświęcać małym dzieciom tak, by wiedziały, co w życiu jest najważniejsze.

Widać to już przekraczając próg ich domu, gdyż na drzwiach wisi powitalny wieniec. Róża opowiada, że mama zrobiła go z mchu i wiesza, by wchodzili goście. - Jak się zaczyna Adwent, ja czuję, że już są święta. Najbardziej lubię jak Mama zapala ostatnią adwentową świecę, bo wtedy już jest Wigilia - kontynuuje dziewczynka.

Iza wykorzystuje rzeczy, które sama robiła w dzieciństwie, albo znalazła w piwnicy u babci. Ozdoby choinkowe, wieniec na drzwiach, adwentowy kalendarz czy własnoręcznie robione prezenty, choć wymagają sporo wysiłku, dają niesamowicie dużo radości. - Gdy codziennie rano dzieci biegną do kalendarza czuję, że było warto. Kiedy się skupiamy na rękodziele można się poczuć naprawdę tu i teraz, udaje nam się nie tracić chwil - opowiada Iza.

Podkreśla, że inspiruje się blogami kobiet, które mają wiele dzieci, gdyż właśnie one kładą duży nacisk na tworzenie czegoś własnymi rękami i we własnym gronie, zamiast spędzania czasu przed telewizorem czy na zakupach.

Maciek dodaje, że atmosfera świąt, to nie kupowane prezenty, ale przede wszystkim wspólnie spędzony czas i włożony wysiłek. I nie chodzi o to, by wykonane rzeczy były piękne. - To jest kwestia umiejętności manualnych, ale każdy daje z siebie to, co potrafi - mówi z uśmiechem.

Iza podsumowuje słowami "największa przyjemność jest w dawaniu". I w ich rodzinie nie jest to banał. - Dzieci też zaczynają to pomału odkrywać i w tym roku zainspirowałam je, żeby same coś zrobiły dla pozostałego rodzeństwa.

 

Jakie to będą prezenty dowiesz się, słuchając całego reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.


(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak