Polskie Radio
Section05
święta

Modlitwy, nabożeństwa i spowiedź codziennie w innym kościele. Rusza 10. edycja wielkopostnych kościołów stacyjnych

W Środę Popielcową, 14 lutego, ruszy dziesiąta edycja wielkopostnych kościołów stacyjnych. Wybrano 40 świątyń, tyle, ile jest dni Wielkiego Postu – 25 w archidiecezji warszawskiej i 15 w diecezji warszawsko-praskiej, wskazując je jako miejsca spowiedzi i nabożeństw.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki wiara Jezus Chrystus święta POLSKA społeczeństwo

Jordan. Święto Chrztu Pańskiego

W obrządku prawosławnym święto Jordanu, zwane też Bogojawleniem, Proświszczem, Oświeceniem po Chrzcie, wypada w 19 stycznia. W tradycji Kościoła wschodniego bizantyjskiego, greckiego i prawosławnego, chrzest Jezusa jest bowiem fundamentem chrześcijaństwa i wszystkich tajemnic wiary. Bardzo uroczyście obchodzi się więc Jordan na wschodnich terenach Polski, zamieszkałych przez licznych wyznawców prawosławia
Zobacz więcej na temat:  folklor Barbara Ogrodowska święta kultura ludowa prawosławie

Nietrafiony prezent świąteczny. Co można z nim zrobić?

Nieprzydatny upominek, niedopasowane perfumy, książka, którą już przeczytaliśmy - to przykłady nietrafionych prezentów, które mogą wprawić nas w zakłopotanie. O to jest łatwo zwłaszcza w okresie świątecznym. Istnieje jednak kilka sposobów rozwiązania problemu - na przykład poprzez zwrot do sklepu lub przekazanie prezentów potrzebującym.
Zobacz więcej na temat:  Trójka święta prezenty Radosław Nałęcz Monika Suszek

Andrzej Woźniak, czyli całoroczny Święty Mikołaj. "Łatwo zaprzyjaźniam się z ludźmi"

Jednym z finalistów Ligi Superbohaterów tegorocznego "Lata z Radiem" był Wielkopolski Książę Autostopu - Andrzej Woźniak. Podczas podróży bliskich i dalekich poznaje ludzi i później wysyła do nich kolorowe listy. Sam o sobie mówi, że jest "całorocznym, nowoczesnym Świętym Mikołajem", bo do listów dołącza upominki w postaci książek.
Zobacz więcej na temat:  wolontariat pomoc społeczna Boże Narodzenie Agnieszka Ciecierska Zbigniew Krajewski święta