Nowa Tradycja 2018

Znamy laureatów nagrody Muzyka Źródeł

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 12:00
W tym roku nagrodą Muzyka Źródeł wyróżnieni zostali: kurpiowska śpiewaczka Zofia Warych oraz beskidzki multiinstrumentalista Czesław Węglarz.
Zofia Warych
Zofia WarychFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Nagroda Muzyka Źródeł przyznawana jest już po raz szósty. Chcemy uhonorować nią wybitnych artystów ludowych, którzy kultywują tradycję, przekazują ją kolejnym pokoleniom i w szczególny sposób obecni są na antenie naszego programu. 

Laureatami nagrody zostali do tej pory: śpiewaczka Marianna Bączek z Bandyś na Kurpiach i podlaski skrzypek Zdzisław Marczuk z Zakalinek (2013), Janina Chmiel z Wólki Ratajskiej na Lubelszczyźnie oraz łęczycki skrzypek Tadeusza Kubiaka z Mchowic (2014), śpiewaczka Maria Bienias z Woli Koryckiej na Mazowszu i skrzypek Tadeusz Jedynak z Przystałowic Małych na Radomszczyźnie (2015), harmonistka z Radomszczyzny Wiesława Gromadzka i śpiewaczka z Wiżajn na Suwalszczyźnie Anna Andruszkiewicz (2016) oraz zespół śpiewaczy Gołcunecki z Gałek Rusinowskich na Radomszczyźnie i skrzypek z Dzwoli na Lubelszczyźnie Stanisław Głaz. (2017)

Tegorocznymi laureatami zostali: kurpiowska śpiewaczka Zofia Warych oraz beskidzki multiinstrumentalista Czesław Węglarz.

Artyści wystąpią podczas koncertu inauguracyjnego tegoroczny Festiwal - 10 maja o godz. 19.30.

Czesław Węglarz Czesław Węglarz

Zobacz więcej na temat: Nowa Tradycja MUZYKA