X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowa Tradycja 2018

Vocal Varshe feat. Jacaszek zwycięzcami konkursu "Nowa Tradycja" 2018

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 21:47
Zespół wokalny i autor muzyki elektroakustycznej zdobyli Grand Prix 21. Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja". Kolejne miejsca przypadły kapelom POLMUZ oraz - ex aequo - Kirszenbaum i MEHEHE. Ponadto wyróżniono zespoły DO DNA i PIOUN.
Audio
  • Przewodniczący jury Wojciech Waglewski ogłasza wyniki konkursu "Nowa Tradycja" 2018 (Dwójka)
Zespół Vocal Varshe i Michał Jacaszek
Zespół Vocal Varshe i Michał JacaszekFoto: Wojciech Kusiński/PR
tradycja.jpg
Festiwal "Nowa Tradycja" 2018

Jury - Wojciech Waglewski (przewodniczący), Sylwia Świątkowska, Magdalena Tejchma, Jacek Hałas, Tomasz Janas i Piotr Kędziorek - postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix – nagrodę ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 15 tysięcy złotych zespołowi Vocal Varshe feat. Jacaszek za delikatność, wirtuozerię, głębię, klasę, wzruszenia oraz wysmakowaną formę połączenia elektroniki z klasycznym śpiewem, która przenosi folklor w przestrzenie mistyki.

vocal varshe1200.jpg
Vocal Varshe przypomina wokalno-organową żydowską tradycję muzyczną

Zespół Vocal Varshe poddaje utwory synagogalne nowym eksperymentom muzycznym, poszukując własnego brzmienia i klucza interpretacyjnego. Wspólny występ Anny Woźnickiej (sopran), Olgi Wądołowskiej (mezzosopran) i Jakuba T. Sitarskiego (tenor) z autorem muzyki elektroakustycznej Michałem Jacaszkiem to część projektu "Bramy Nieba" inspirowanego reliefami wybitnego amerykańskiego abstrakcjonisty Franka Stelli oraz przedwojennymi zdjęciami i rysunkami drewnianych synagog. Muzycy łączą tradycyjne wykonywane przez Vocal Varshe pieśni synagogalne, niguny - chasydzkie modlitwy bez słów, pieśni gettowe, melodie ludowe wykonywane na terenie Polski podczas najważniejszych świąt w judaizmie, z elektroniką Michała Jacaszka i wiolonczelowymi partiami Anny Śmiszek-Wesołowskiej.


I nagrodę ufundowaną przez Polskie Radio w wysokości 9 tysięcy złotych zespołowi POLMUZ za połączenie wzruszającej szorstkości starożytnej elektroniki z ludowym transem.

Jury zdecydowało o nieprzyznaniu w tym roku II nagrody.

Dwie równorzędne III nagrody ufundowane przez Polskie Radio w wysokości po 3 tysiące złotych każda zespołowi Kirszenbaum za szczerość, oryginalność i młodzieńczą energię oraz zespołowi Mehehe za przemyślaną kreację sceniczną, intymność i baśniowość.


Dwa wyróżnienia zespołowi DO DNA za udany mariaż muzyki źródłowej i teatru oraz zespołowi PIOUN za inteligentne wykorzystanie tradycyjnych źródeł w tworzeniu własnej muzyki.

Nagrodę specjalną im. Czesława Niemena zespołowi POLMUZ.


Nagrodę dla najlepszego instrumentalisty "Złote Gęśle" Michałowi Jacaszkowi.

Nagrodę publiczności "Burza Braw" otrzymał zespół DO DNA.


Ogłoszenie wyników 21. Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja". Fot. Wojciech Kusiński/PR Ogłoszenie wyników 21. Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja". Fot. Wojciech Kusiński/PR

pg


Zobacz więcej na temat: Nowa Tradycja MUZYKA