X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: koncert Ledeckiej, dopingowa wpadka Rosjanki i heroizm Czyszczoń [16. DZIEŃ IGRZYSK NA ŻYWO]

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 18:00
W sobotę - przedostatnim dniu igrzysk olimpijskich w Pjongczangu zostanie rozdanych osiem kompletów medali. Polacy wystąpią w snowboardzie, łyżwiarstwie szybkim i bobslejach. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.
Audio
 • Sobota to przedostatni dzień igrzysk. Polacy już startowali. Jak sobie poradzili? O tym Tadeusz Kwaśniak, Krzysztof Klepczyński i Marek Solecki (Prosto z Pjongczangu/Filip Jastrzębski/Jedynka)
 • Za nami już starty polskich bobsleistów i snowboardzistów. Czy mamy powody do optymizmu? O tym Tadeusz Kwaśniak. Trwa rywalizacja na dystansie 50 km biegaczy narciarskich - relacja Marka Soleckiego (Prosto z Pjongczangu/Filip Jastrzębski/Jedynka)
 • Rozmowa Tadeusza Kwaśniaka ze snowboardzistką Aleksandrą Król, snowboardzistą Oskarem Kwiatkowskim i bobsleistą Arnoldem Zdebiakiem. Relacja Marka Soleckiego z biegu narciarskiego na 50 km (Prosto z Pjongczangu/Filip Jastrzębski/Jedynka)
 • Za nami narciarski maraton - 50 km techniką klasyczną mężczyzn. O szczegółach Tadeusz Kwaśniak (Prosto z Pjongczangu/Filip Jastrzębski/Jedynka)
 • Przed nami m.in. łyżwiarskie biegi ze startu wspólnego z udziałem polskich panczenistów. Jakie szanse mają biało-czerwoni? O tym Krzysztof Klepczyński (Prosto z Pjongczangu/Filip Jastrzębski/Jedynka)
 • Relacja Cezarego Gurjewa z biegu masowego łyżwiarzy szybkich (Prosto z Pjongczangu/Filip Jastrzębski/Krzysztof Klepczyński/Jedynka)
 • Podsumowanie startów łyżwiarzy. Rozmowa Cezarego Gurjewa z Magdaleną Czyszczoń (Studio Pjongczang/Andrzej Janisz/Jedynka)
 • Występy biało-czerwonych w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Komentują zawodnicy Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski oraz trener kadry Piotr Skowroński (Studio Pjongczang/Andrzej Janisz/Jedynka)
 • Rozmowa Witolda Banacha z bobsleistami Mateuszem Lutym i Arnoldem Zdebiakiem (Studio Pjongczang/Andrzej Janisz/Jedynka)
 • Polski akcent na hokejowym turnieju. Rozmowa Marka Soleckiego z sędziną Martą Zawadzką (Studio Pjongczang/Andrzej Janisz/Jedynka)
 • Luiza Złotkowska: ten bieg półfinałowy był dla mnie bardzo dziwny. Myślę, że zapisałam się w historii. Rozmawiał Witold Banach (Studio Pjongczang/Andrzej Janisz/Jedynka)
 • Na końcówce igrzysk próbujemy podsumować udział Polaków w imprezie. Wypowiedzi ekspertów zebrał Andrzej Grabowski (Studio Pjongczang/Andrzej Janisz/Jedynka)
 • Andrzej Grabowski ocenia występy reprezentantów Polski w PjongCzangu (Studio Olimpijskie/PR1)
 • Podsumowanie siedemnastego dnia igrzysk w "Kronice Pjongczang" (PR1)
 • Podsumowanie sobotnich wydarzeń na olimpijskich arenach (Prosto z Pjongczangu/Andrzej Janisz/Jedynka)
Ester Ledecka
Ester Ledecka Foto: EPA/FAZRY ISMAIL

Polskie Radio jest jedyną w naszym kraju radiofonią z wyłącznymi prawami do Igrzysk Olimpijskich PjongCzang 2018. Zapraszamy do śledzenia naszego specjalnego serwisu PjongCzang2018.polskieradio.pl i słuchania relacji naszych wysłanników na antenach Jedynki, Trójki, Czwórki oraz PR24.

15:33 - Czesi gonili, ale zabrakło im czasu. Kanadyjczycy wygrywają 6:4 i zdobywają brązowy medal. 

A my kończymy już naszą relację. Dziękujemy za śledzenie olimpijskich zmagań wspólnie z nami i już zapraszamy Państwa na naszą jutrzejszą relację z ostatniego dnia igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. 

15:26 - I już 4:6! Znowu Cervenka. Czesi nie tracą nadziei. 

15:20 - Roman Cervenka strzela jeszcze trafia na 3:6. 

15:18 - I już 6:2 dla Kanady po golu Wojtka Wolskiego! Cztery minuty do końca. Sprawa medalu wydaje się być załatwiona.

15:09 - Duże zamieszanie, sędziowie nie uznają bramki. Czescy napastnicy utrudniali interwencję Kevinowi Poulinowi. 

15:05 - Czesi walczą! Nasi południowi sąsiedzi wykorzystują chaos w szeregach Kanady po wymianie piątek. Martin Erat trafia do bramki. 

15:03 - Chris Kelly na 5:2 dla Kanadyjczyków! Mecz o brązowy medal chyba już rozstrzygnięty. Do końca trzeciej tercji tylko 10 minut.

14:57 - Trwa trzecia tercja meczu o brązowy medal hokeistów. Kanadyjczycy wciąż prowadzą dwiema bramkami (4:2), jednak Czesi wciąż ambitnie walczą. 

14.08 - Kramer zaatakował na dwa okrążenia przed metą, jednak został doścignięty. Ze złotym medalem reprezentant gospodarzy Seung-Hoon Lee. Na drugim miejscu finiszuje Belg Bart Swings, a na trzecim - Holender Koen Verweij.

14.00 - Za chwilę finałowy bieg ze startu wspólnego panczenistów. Czy Sven Kramer zrehabilituje się za przegraną na 10000 metrów i sięgnie po drugie złoto na igrzyskach?

13.58 - Tymczasem po pierwszej tercji meczu o brązowy medal Kanadyjczycy prowadzą z Czechami 3:1.

13.40 - Japonka Nana Takagi mistrzynią olimpijską w biegu ze startu wspólnego. Zapisuje na swoim koncie 60 punktów za pierwsze miejsce na mecie. Srebro dla Koreanki Bo-reum Kim, a brąz zdobywa Holenderka Irene Schouten.

Złotkowska kończy rywalizację na dziewiątym miejscu.

a 

13.37 - Alusalu już z piętnastoma punktami, ale peleton zbliża się do Estonki. Trzy okrążenia do mety, Złotkowska nieco zostaje.

13.35 - Alusalu wciąż na czele. Po ośmiu okrążeniach ma już 10 punktów. Złotkowska przyjeżdża trzecia i zapisuje pierwszy punkt na koncie. 

13.32 - Urwała się stawce Estonka Saskia Alusalu. Zapisuje ona pięć punktów na czwartym okrążeniu, bez punktów Złotkowska. 

13.30 - Ruszyły! Spokojny początek rywalizacji. 

13.28 - Za chwilę początek finałowego biegu masowego panczenistek. Wśród 16 zawodniczek wystartuje Luiza Złotkowska. 

13:08 - Niestety, jeden punkt Niedźwiedzkiego nie daje awansu do finału. 60 punktów i wygrana w półfinale dla Nowozelandczyka Petera Michaela. Polak sklasyfikowany ostatecznie na dziesiątym miejscu. 

13:02 - Niedźwiedzki trzeci na czwartym okrążeniu, zapisuje na swoim koncie jeden punkt. 

12.55 - Zwycięzcą półfinału pierwszego zostaje Austriak Linus Heidegger. Za chwilę półfinał z udziałem Polaka. 

12.45 - Wracamy na tor Gangneung. Rozpoczyna się rywalizacja mężczyzn w biegu masowym. Niedźwiedzki pobiegnie w drugim półfinale. 

12.28 - O 12.45 półfinały mężczyzn, z udziałem Konrada Niedźwiedzkiego. Teraz przerwa na czyszczenie lodu.

12.24 - Bieg wygrywa z sześćdziesięcioma punktami za pierwsze miejsce na ostatnim okrążeniu Czeszka Nikola Zdrahalova. Złotkowska z trzema punktami zajmuje ósmą pozycję, rzutem na taśmie wchodząc do finału. 

12.22 - Złotkowska z trzema punktami za drugie miejsce na dwunastym okrażeniu. Niestety, Polka upadła, przez co zostaje z tyłu rywalizacji. Oby zdobyte trzy oczka wystarczyły do awansu...

12.19 - Mały karambol na torze przed finiszem ósmego okrażenia. Trzy prowadzące zawodniczki: Japonka Ayano Sato, Kanadyjka Ivanie Blondin i Holenderka Annouk van der Weijden leżą na torze! Japonka rezygnuje z dalszej jazdy, pozostałe dwie panczenistki próbują gonić peleton.

12.17 - Heather Bergsma z USA z pięcioma punktami za wygraną na czwartym okrążeniu. Złotkowska na razie bez punktów. 

12.12 - Czas na drugi półfinał z udziałem Luizy Złotkowskiej. 

12.09 - Polka finiszuje jako dziesiąta. W ostatecznej klasyfikacji Polka zajmuje jedenastą pozycję. Półfinał wygrywa Włoszka Francesca Lollobrigida.

Niestety, nie udało jej się zdobyć punktów, więc nie pobiegnie w finale. Naszej reprezentantce należą się brawa za ogromną waleczność. 

12.07 - Niestety, Czyszczoń znowu zostaje z tyłu. Doganianie rywalek kosztowało ją mnóstwo sił. 

12.06 - Polka nie tylko dogania peleton, ale wychodzi na prowadzenie. 

12.04 - Niestety, upadek Polki na szóstym okrążeniu. Magdalena Czyszczoń zostaje z tyłu, o awans będzie bardzo ciężko. 

12.02 - Czyszczoń bez punktów na czwartym okrążeniu. 5 punktów zapisuje na swym koncie Japonka Nana Takagi. 

12.00 - Rozpoczyna się pierwszy bieg półflinałowy w rywalizacji kobiet. Wśród dwunastu panczenistek reprezentantka Polski - Magdalena Czyszczoń. 

Przed nami 16 okrążeń. 8 najlepszych zawodniczek na podstawie punktów zgromadzonych za kolejność po 4,8, 12 i 16 okrążeniach awansuje do finału.  Najlepiej punktowana będzie oczywiście kolejność po ostatnim okrążeniu. Najlepsza na mecie zgarnie aż 60 punktów. 

11.50 - Do startu biegu masowego pań już tylko dziesięć minut.

11.10 - Już niedługo na torze łyżwiarskim pojawią się panczeniści - o 12.00 wyścig ze startu wspólnego - wystąpi Magdalena Czyszczoń i Luiza Złotkowska, a 12.45 Konrad Niedźwiedzki.

Czytaj więcej
Justyna Kowalczyk 1200.jpg
PjongCzang 2018: "zrobić swoje i stąd jechać". Entuzjazm Justyny Kowalczyk opadł?

10.40- W niedzielę narciarskim biegiem kobiet na 30 km techniką klasyczną zakończą się igrzyska w Pjongczangu. Do rywalizacji przystąpi Justyna Kowalczyk, mistrzyni olimpijska w tej konkurencji z Vancouver (2010). To może być ostatni start w imprezie tej rangi 35-letniej Polki. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego od igrzysk w Soczi w 2014 roku nie jest tą samą zawodniczką. Z roku na rok jej rezultaty są coraz słabsze, ale liczyła, że w Korei Południowej nawiąże jeszcze walkę z najlepszymi. Czy to się uda? 

10.10 - Drużyna USA ze złotem w curlingu!

09.30 - Rosyjska bobsleistka Nadieżda Siergiejewa została zdyskwalifikowana z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu za stosowanie dopingu - potwierdził w sobotę Międzynarodowy Trybunał ds. Sportu. A jeszcze jakiś czas temu Rosjanka prezentowała się w bluzie z wymownym napisem ... 

09.00 - Po pięciu partiach Szwecja prowadzi z USA 4:3 w finale turnieju curlingowego mężczyzn. Ivanka Trump, córka prezydenta USA, śledzi przebieg finału 

Ivanka Trump na trybunach w PjongCzangu Ivanka Trump na trybunach w PjongCzangu

08.25 - Brąz zdobyty w rywalizacji drużynowej w narciarstwie alpejskim był medalem numer 38 dla Norwegii w Pjongczangu. Skandynawowie w ten sposób pobili rekord Amerykanów, którzy w 2010 roku w Vancouver wywalczyli 37 krążków. Norwegowie mają obecnie 38 medali - 13 złotych, 14 srebrnych i 11 brązowych. 

08.08 - Fin Iivo Niskanen wygrał bieg na 50 km techniką klasyczną. Po rywalizacji trwającej ponad dwie godziny, wyprzedził o 18,7 s Aleksandra Bołszunowa (Olimpijczycy z Rosji). Brązowy krążek wywalczył rodak Bołszunowa, Andriej Larkow. Stracił 2.37,5. 26-letni Niskanen sięgnął po drugi tytuł mistrza olimpijskiego. W 2014 roku w Soczi zwyciężył w sprincie drużynowym, w duecie z Samim Jauhojaervim.

07.50 - W PjongCzangu trwa bieg panów na 50 km stylem klasycznym. Przed narciarzami ostatnie 10 km. Na czele Rosjanin Bolszunow i Fin Niskanen. 

07.45 - Polska czwórka bobslejowa Mateusz Luty, Arnold Zdebiak, Łukasz Miedzik i Grzegorz Kossakowski zajęła 7. oraz 18. miejsce podczas w dwóch pierwszych ślizgach. Dwukrotnie wygrywała niemiecka czwórka Francesco Friedrich, Candy Bauer, Martin Grothkopp i Thorsten Margis. Druga niemiecka ekipa - Nico Walhter, Kevin Kuske, Alexander Roediger, Eric Franke - zajęła trzecie oraz drugie miejsce.

07.30 - Ester Ledecka zdobyła drugie złoto w Pjongczangu! Czeszka najpierw sensacyjnie wygrała supergigant, a teraz okazała się najlepsza w snowboardowym slalomie równoległym.

07.10 - A co wydarzyło się, gdy w Polsce była noc?

- Kanadyjczyk Sebastien Toutant zdobył złoty medal w snowboardowej konkurencji big air. Srebrny wywalczył Amerykanin Kyle Mack, a brązowy - Brytyjczyk Billy Morgan. Polacy nie startowali. Konkurencja ta była po raz pierwszy rozgrywana na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Szwajcarscy narciarze alpejscy zdobyli złoty medal olimpijski w rywalizacji drużynowej. W finale pokonali Austriaków 3:1. Brąz wywalczyli Norwegowie, którzy zremisowali z Francuzami 2:2, ale mieli lepszy łączny czas przejazdów. Polacy nie startowali. Konkurencja ta była po raz pierwszy rozgrywana na zimowych igrzyskach olimpijskich.

- Szwajcar Nevin Galmarini pokonał reprezentanta gospodarzy Lee Sangho w finale snowboardowego slalomu giganta równoległego igrzysk w Pjongczangu. Brązowy medal zdobył Słoweniec Zan Kosir. Oskar Kwiatkowski zajął 13. miejsce.

07.05 - Program i starty Polaków:

Narciarstwo alpejskie - 03.00 drużynowo
Snowboard - 03.00 big air, M
- 06.30 slalom gigant równoległy, K
(ew. Aleksandra Król, Weronika Biela, Karolina Sztokfisz)
06.37 slalom gigant równoległy, M (ew. Oskar Kwiatkowski)
Biegi narciarskie - 06.00 50 km techniką klasyczną, M
Curling - 07.35 finał, M: Szwecja - USA
- 12.05 mecz o 3. miejsce, K: W. Brytania - Japonia
Łyżwiarstwo szybkie - 12.00 wyścig ze startu wspólnego, K (Magdalena Czyszczoń, Luiza Złotkowska)
- 12.45 wyścig ze startu wspólnego, M (Konrad Niedźwiedzki)
Hokej na lodzie - 13.10 mecz o 3. miejsce, M: Czechy - Kanada
pozostałe konkurencje
Bobsleje - 01.30 czwórki - 1. i 2. ślizg
(Mateusz Luty, Łukasz Miedzik, Grzegorz Kossakowski, Arnold Zdebiak)
Snowboard - 01.00 slalom gigant równoległy, K - kwalifikacje
(Aleksandra Król, Weronika Biela, Karolina Sztokfisz)
- 01.27 slalom gigant równoległy, M - kwalifikacje (Oskar Kwiatkowski)

07.00 - Witamy i zapraszamy na kolejny dzień emocji sportowych.

Aneta Hołówek, Paweł Majewski, PolskieRadio.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak