X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
82 lata Dwójki

Festiwal Muzyczny Polskiego Radia. Wzór dla BBC Proms

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 17:34
Pierwszy Festiwal Muzyczny Polskiego Radia został zorganizowany w 1997 r. pod tytułem "Szymanowski i jego Europa". O imprezie opowiadał w Dwójce, w 2012 roku, jej sekretarz Grzegorz Michalski.
Audio
  • Festiwal Muzyczny Polskiego Radia. Wzór dla BBC Proms (Poranek Dwójki)
Fragment plakatu pierwszego Festiwal Muzyczny Polskiego Radia, który został poświęcony twórczości Karola Szymanowskiego (21-26 czerwca 1997)
Fragment plakatu pierwszego Festiwal Muzyczny Polskiego Radia, który został poświęcony twórczości Karola Szymanowskiego (21-26 czerwca 1997)Foto: Archiwum PR

Grunt dla myślenia o festiwalu muzycznym stworzyły stabilizacja Programu 2 Polskiego Radia w obecnej formule, powstanie studia koncertowego (które z czasem przyjęło imię Witolda Lutosławskiego) oraz istnienie w strukturach Polskiego Radia znakomitych zespołów artystycznych. Inicjatorką Festiwali Muzycznych Polskiego Radia była dyrektor Dwójki Elżbieta Markowska, która nad formułą wydarzenia współpracowała z prof. Michałem Bristigerem i Grzegorzem Michalskim.

– To, co zrobiliśmy z muzyki Szymanowskiego na pierwszym festiwalu, stało się inspiracją i kontrapunktem dla Promsów, które BBC organizowało rok później. Programy obu imprez zostały tak ułożone, że zabrzmiał podczas nich komplet dzieł Szymanowskiego – mówił sekretarz festiwalu.

Wspominając tamten czas, Grzegorz Michalski zauważył, że zaproponowany przez prof. Michała Bristigera repertuar festiwalu był dość zaskakującą propozycją...

***

Rozmawiała: Beata Stylińska

Gość: Grzegorz Michalski (muzykolog, dziennikarz muzyczny, sekretarz Festiwali Muzycznych Polskiego Radia)

Data emisji: 29.02.2012

Godzina emisji: 6.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak